8 kwietnia 2015

The Fuse: Try It On EP (wyd. własne, 2015)


Pop z domieszką soulu i funku ostatnio robi furorę na salonach. Czy krakowsko-toruński kwintet The Fuse ma szansę skorzystać na tym trendzie?

Zespół działa od trzech lat i składa się z doświadczonych muzyków oraz młodej wokalistki Agnieszki Sieńkowskiej. Na początku ich muzyka była skoncentrowana na funkowych brzmieniach, wraz z oficjalną EP-ką stawiają na lżejsze, popowe kompozycje, bazujące na wibrującym soulowym wokalu. I ten przepis działa!

Try It On wbrew tytułowi składa się przede wszystkim z piosenek po polsku (cztery polskie teksty na jeden angielski) – i w języku ojczystym nabierają one całkiem sympatycznego oryginalnego wydźwięku. Barwa głosu Agnieszki i sposób śpiewania sytuują ją gdzieś pomiędzy innymi białymi dziewczynami próbującymi osiągnąć czarny feeling. Z niezłym efektem – wibrujące końcówki nadają tekstom dziewczęcej emocjonalności.

A piosenki? Jeśli lubicie Melę Koteluk czy Misię Furtak, to macie tu podobną estetykę i wrażliwość (urocze ballady Bliżej, Niewiara i Babie lato), które czasem zanurzono w energetycznym funkowym sosie (Try It On, Zanim). Zespół? Pozostaje w cieniu wokalistki. Słychać, że panowie znają się na swojej robocie i nie mają zamiaru się narzucać. Sprawnie realizują swoje zadania, nie eksponując za bardzo swoich popisów – choć czasem wyraźniej zabrzmi klawisz czy gitara elektryczna (wyraźne w funkowym Try It On).

Ten kwadrans mija bardzo szybko, a wszystkie utwory mają w sobie sporo ciepła i uroku. Taki uprzyjemniacz ponurej tegorocznej wiosny. Spróbujecie? [m]Strona zespołu: https://www.facebook.com/fuse.band.music

2 komentarze:

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni