31 grudnia 2008

Panikarze 2008 – zaczynamy głosowanie!

Zapraszamy do głosowania na płytę roku 2008! Zasady drugiej edycji zostały zmienione, aby umożliwić aktywność wyborczą również leniuchom, którym nie chce się wysyłać maila z własnymi propozycjami. Plebiscyt będzie miał dwa etapy. Pierwszy wyłoni 10 najlepszych płyt roku 2008 za pomocą powszechnego głosowania na 20 najlepiej ocenionych przez redaktorów bloga polskich wydawnictw. Drugi zaprezentuje nasze propozycje w kategoriach: Płyta Roku, EP-ka Roku i Nadzieja Roku.

Wybór dwudziestki, która zostanie poddana głosowaniu, nie był łatwy. Pozytywnie przez nas ocenionych longplejów było grubo ponad 30! Postanowiliśmy zrezygnować z głośnych premier, które jednak nie znalazły w naszych oczach (a raczej uszach) uznania. Stąd na liście brak takich zespołów jak Cool Kids Of Death, Renton czy Out Of Tune. Może w kolejnych plebiscytach?

Głosowanie potrwa do końca stycznia. To dość czasu, żeby zapoznać się z tytułami, które jeszcze nie zagościły w Waszych odtwarzaczach i wyrobić sobie o nich opinię. W pierwszych dniach lutego ogłosimy 10 najlepszych zdaniem czytelników bloga albumów roku 2008, a także przedstawimy zestawienie Don’t Panic.

Uwaga! Można głosować na więcej niż 1 album – ale tylko raz, dlatego sugerujemy chwilę zastanowienia, żeby potem nie było żal jakiejś niezaznaczonej pozycji.


----------------------------
Ponieważ jest to ostatni wpis w tym roku (co ja jeszcze robię przed komputerem??? – [m]) – cała dwuosobowa załoga Don’t Panic We Are From Poland życzy wszystkim czytelnikom – stałym i okazjonalnym, lubiącym nas i nie cierpiącym – fantastycznego Nowego Roku, pełnego świetnej muzyki i okazji do spotkań na równie znakomitych koncertach!

21 komentarzy:

 1. o to samo chciałem spytać ;D zauważyłem, że ze strony zniknęła lista "oczekujących"..

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzji Out Of Tune... nie będzie:) Dlaczego? Bo byłaby bardzo surowa, a przy tym niewiele wnosząca do tego co już napisano gdzie indziej. W tej sytuacji lepiej się chyba poświęcić słuchaniu lepszych albumów.

  Co do listy płyt - postanowiłem ją usunąć z 2 powodów: 1) był to taki miecz wiszący nad naszymi głowami i czasem psujący przyjemność z pisania - bo coś trzeba opisać tylko dlatego, że jest na liście. A im dłużej jest na liście, tym większe ciśnienie. Nie jesteśmy zawodowcami, chcemy mieć możliwość bezkarnej rezygnacji z pewnych tekstów. 2) recenzje pojawiają się z zaskoczenia, czytelnik nie wiedząc co będzie, częściej zagląda na bloga:) To też sprawia, że pewne teksty nieplanowane wcześniej, mogą się znienacka pojawić, jak np. recenzja Wszystkich coverów świata, którą w sumie napisałem dość spontanicznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. a dlaczego nie ma Pawilonu na liście:P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. bo się nie zmieścił w 2-tce:( z czegoś trzeba było zrezygnować

  OdpowiedzUsuń
 6. zamiast reveroxa pawilon

  OdpowiedzUsuń
 7. ciekwasza jest kategoria nadzieja roku :) bo co do plyt to dosc przewidywalne jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. Co z Afro Kolektywem? Nowa płyta Połącz Kropki Wymiata

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmm zapraszam na własne zestawienie najlepszych polskich płyt mijającego roku. W poniedziałek od 19 - 21 na antenie Radia 17 w programie Puszka Madury!.
  www.radio17.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. szkoda ze odpuszczono sobie także płytę roku, czyli new york crasnals...

  OdpowiedzUsuń
 11. no niekoniecznie, ponieważ płyta NYC zajęła 3 miejsce w ubiegłorocznych Panikarzach:)

  OdpowiedzUsuń
 12. jasna sprawa, ale w skrypcie ankiety coś się sypało i wyskakiwał krzaczek:) to samo ze "spiewającym" Czesławem, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 13. najpiękniejszy polski ubiegłoroczny = Kwadrofonik;-]
  bez wątpienia;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. po przejrzeniu aktualnego stanu głosowania smuci mnie, że płyta Julii Marcell została praktycznie nie dostrzeżona przez szersze grono... zresztą nie ma się czemu dziwić (brak promocji artystki w Polsce)

  OdpowiedzUsuń
 15. największy problem jest taki, że płyty Julii w ogóle nie ukazała się w Polsce...

  OdpowiedzUsuń
 16. Ale jest nadzieja, że się ukaże, trzymajmy kciuki :-)

  Dziękuję za Jacaszka, a głos chętnie oddałbym jeszcze na Marcina Wasilewskiego, Silver Rocket, Kings of Caramel. Nie jest to pierwsza liga medialnie, ale muzycznie - jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni