28 grudnia 2008

Najlepsze kluby w PL

Chcemy wam zaproponować zabawę w tworzenie listy najlepszych klubów muzycznych w Polsce. Klubów przyjaznych młodym zespołom grającym szeroko pojętą muzykę alternatywną, aktywnych (dużo koncertów, dobra informacja o wydarzeniach), dobrze zorganizowanych. Wspólnie stworzymy listę miejsc gwarantujących koncerty na poziomie.

Fani

Możecie przesyłać krótkie charakterystyki ulubionych klubów. Zwracajcie uwagę na: 1) częstotliwość koncertów, 2) jakość imprez (nagłośnienie, wielkość sceny, pojemność lokalu itp.), 3) poziom zapraszanych wykonawców

Zespoły

Graliście w fajnym miejscu, chcecie zarekomendować je innym artystom – nie wahajcie się! Opiszcie warunki techniczne, atmosferę panującą w klubie i inne wrażenia z koncertu.

Właściciele klubów

Macie pomysł na minifestiwal, zapraszacie mniej lub bardziej znanych artystów, zapewniacie dobre warunki występującym zespołom i publiczności – piszcie, macie szansę zareklamować swój klub. Ale pamiętajcie, wasze słowa zweryfikują fani!

Propozycje można wysyłać mailem (
wearefrompoland@gmail.com) lub w komantarzach pod tym postem. Mile widziane przemyślane opinie i zdjęcia z imprez.

Do dzieła!

10 komentarzy:

 1. Witam, już po raz drugi się odzywam :) Tym razem zgłaszam się z propozycją wzięcia udziału w konkursie na Blog roku 2008. Nawet jeśli ten blog nie wygra, to przynajmniej będzie okazja aby go bardziej rozreklamować. Wierzę, że gdy będziecie mieli jeszcze więcej czytelników, to nawet przez myśl wam nie przejdzie możliwość zaprzestania publikacji w tym wielce pożytecznym tworze ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. ej bez kitu, jeśli to coś zmieni choćby w krakowie to będę ten blog drukował i wieszał na ścianie, a potem bił pokłony. nie ma gdzie grać, nie ma kto płacić, nie ma kto chodzić. dramat.

  OdpowiedzUsuń
 3. piszesz jako muzyk czy jako fan? mam nadzieję, że odpowiedź z krakowa wkrótce nadejdzie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. przede wszystkim jako muzyk. ale na 'scenie alternatywnej' to przecież nie są rozłączne pojęcia, hehe.

  OdpowiedzUsuń
 5. słowem krakowiskiego wstępu zarówno dla muzyków jak i dla fanów: www.dachoofka.radio17.pl , zanim napiszę coś sensownego:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sopot - Papryka, Gdynia - Ucho, Gdańsk - żadnego dobrego klubu. Piszę z perspektywy słuchacza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. jeśli chodzi o lublin, to tylko chciałem napisać, że nic:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co do Katowic to mamy własciwie dwa kluba na jakotakim poziomie:

  - Hipnoza (w niej odbył się OFF CLUb 1 (zimowy)), ma również drugą salę - electro gdzie grają polskie sławy i nei tylko

  - Cogitatur - w koncerty i wokalistów bogato, w publike gorzej. Grały: Muchy, Psychocukier, CKOD, KidA, Kuderski, L.Stadt, i wiele wiele innych.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Pisze jako muzyk z Warszawy.
  Grałem w wielu miejscach jednak głównie wybijają się:
  - Jadłodajnia- świetna lokalizacja, przychodzi sporo ludzi, można liczyć na kompetentną pomoc ze strony obsługi, świetny akustyk, mały ale zawsze backstage
  - Dobra Karma- zdecydowanie w okresie wiosenno letnim kiedy można grać w ogródku. Również bardzo profesjonalni akustycy, możliwość(szczególne latem) zrobienia całonocnej imprezy. Grając na dworzu trzeba liczyć się z wpadnieciem policji. W środku z kolei jest mała scena i brak zaplecza dla kapel.
  - Hydrozagadka- zimno jak cholera, trzeba płacić za akustyka, ale bardzo dużo miejsca i brak zakazu na przychodzenie nieletnich więc to w miare rekompensuje dość nieciekawą lokalizacje. Brak zaplecza dla zespołu i porządnej didżejki.
  - Otwock- Klub Smok- Ten pan wydawał sie miły, ale tylko się wydawał, nie polecam współpracy:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. no to może Łódź....Jazzga, Łódź Kaliska, Luka, Bagdad....może.

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni