2 lipca 2008

Wieści z mik.musik! Complainer kończy płytę i zapowiada koncerty

Jak doniosły nasze służby wywiadowcze, zespół The Complainer&The Complainers kończy ostatni etap nagrań nowej płyty! W katowickim Cyberstudio realizuje je Zbyszek Olko. Wcześniej zespół pracował nad nowymi utworami w różnych miejscach Europy, część opracowując w podróży, w prywatnym studiu Wojtka Kucharczyka oraz ogrywając i testując nowe utwory na koncertach, od Moskwy po Londyn. Nowapłyta będzie nosić tytuł Power! Joy! Happiness! Fame!, a jej premiera planowana jest na październik tego roku. Udział w nagraniach bierze także kwartet smyczkowy pod wodzą Piotra Steczka (Aukso, Esus). Piotr jestrównież autorem aranżacji smyczkowych na krążku. Na albumie znajdą się znane z koncertów grupy utwory tj.: Lovesexy Pt.3, Metka czy Melting Man, jak i zupełnie nowe, nie ujawniane wcześniej kompozycje.

Koncertowa działalność zostaje więc ograniczona, ale nie zawieszona. Oto miejsca, gdzie w najbliższym czasie będzie można spotkać Complainersów:

- 26 czerwca, Galeria Szara, Cieszyn; Strefa/Zona AV w związku z wydaniem przez galerię DVD różne not-so-top-secret działania, które prezentując działania audiowizualne, wydatnie ukazują działalnośćTCS. Gościnnie wystąpi też 8rolek
- 27 lipica, Fląder Pop Festival, Gdańsk, koncert zamykający 3-dniowy nadmorski festiwal
- 7 sierpnia, Something Must Break/Off Festival - otwarcie specjalnej wystawy powstałej we współpracy z Off Festivalem. TCS na czas tejże wystawy obejmą we władanie kamienicę na mysłowickimrynku!

Zespół wznowi regularne koncerty wraz z planowaną na jesień intensywną trasą koncertową związaną z wydaniem nowej płyty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni