25 sierpnia 2011

Sid-Like Sedition: Wreckage/Run SP (wyd. własne, 2011)


Marcin Płatek nie może spać spokojnie. Zagrożenie nadciąga z Olsztyna. A imię jego Kuba Konera.

Zarówno PCTV, jak i Sid-Like Sedition inspiracji szukają w twórczości Crystal Castles. To ten sam electropunkowy brud i przesterowana wściekłość zestawiona z commodore’ową naiwnością. Różnica pomiędzy tymi dwoma projektami jest taka, że Konera jest lepszym wokalistą. Co prawda z premedytacją ukrywa głos za parawanem zniekształcających efektów, ale dzięki temu zabieg ten przyjmuje zamierzony efekt. Najważniejsze - raczej nie kojarzy się z CKOD, choć i tu dość często wyrzucane słowa są na granicy śpiewu i skandowania. Poza tym to grzeszne, hałasujące disco. Wreckage, mimo że nie powala wyszukaną melodią, mocno buja i rusza tyłki z siedzeń. Run, wbrew tytułowi, to nie tylko gonitwa. W kawałku często zmieniają się tempa pozwalając na chwilę wytchnienia przed kolejnym morderczym bitem (najlepszy to ten przypominający zwykłe pianino). Również Run (bonus reprise) nie zamierza dbać o uszy. W przeciągu półtorej minuty elektroniczny przester swoimi mackami oplata każdą ścieżkę zostawiając na nich suchy, zgrzytliwy piasek.

Wreckage/Run to zajawka przed planowaną (na maj 2011:)) EP-ką Color-Blindness. Ciężko cokolwiek powiedzieć po 10 minutach materiału, ale fani ostrego electro już powinni nerwowo przestępować z nogi na nogę w oczekiwaniu premiery. [avatar]Strona zespołu: http://www.myspace.com/sidlikesedition

Singiel z dodatkowym nagraniem w naszej strefie download.

5 komentarzy:

 1. Kurwa, PCTV to ściema. SLS o niebo lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. To pisałem ja Kowal.

  OdpowiedzUsuń
 3. Termin wydania epki faktycznie troszkę się opóźnił i w sumie na "Color-Blindness" składać się będą jeszcze dwa szortpleje. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. słuchałem dzisiaj po raz pierwszy PCTV i Sid-Like Sedition i ten pierwszy wygrywa zdecydowanie, nie jest taki banalny jak ten drugi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam również na portal fejsbukowy. https://www.facebook.com/pages/Sid-Like-Sedition/134232043308724

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni