5 marca 2009

Akustyczna ekstaza

Muzyka akustyczna - kojarzy się ze smutnym facecikiem brzdąkającym smętnie na gitarze typu pudło? Nic bardziej mylnego. Muzyka akustyczna ma różne oblicza, o czym postaram się was przekonać w krótkim przeglądzie krajowych szlagierów.

Słowo się rzekło, na początek będzie hitowo, a to za sprawą drugiego w kategorii "debestof" numeru z debiutanckiej płyty Kawałka Kulki (po Kolegi tacie, się rozumie). Panie i panowie: Cola Lego, czyli wybuchowa mieszanka energetycznych riffów gitary akustycznej i zawadiackich skrzypiec.
Pozostajemy w klimacie - niech będzie - indie-folku. Piosenka swawolna, roztańczona, no i rzecz jasna w całości akustyczna. W roli głównej kończyny dolne i górne oraz struny skrrzypiec szarpane paluchami. Julia Marcell Side Effects Of Growing Up.

Teraz będzie wolniej, ale za to bardzo sajko. W sumie klasyka, w sumie numer raczej rzadki. Bisajd z singla Elephant nieistniejącego już zespołu Homosapiens. Słodka muppetowa wersja. Misie mają dziwne sny. Oczywiście full acoustic.
Przysnęli? Ok, to was rozrusza. Friki zrobią riki-tiki, a potem zatańczą country&western. Są bardziej spaghetti od wszystkich polskich zespołów country i noszą perfekcyjne pekaesy. Mitch&Mitch She's Mine.
A to nagranie, które zdewastowało mnie już przy pierwszym przesłuchaniu. I za każdym razem kiedy słyszę to "fucking solo" moja szczęka ląduje z hukiem na podłodze. Po prostu niemożliwe, żeby w tym kraju ktoś tak grał. A jednak. Von Zeit Przystanie (na początku jest może i trochę sennie, ale jak daje w finale!)
Uff, odpocznijmy. Będzie łagodnie i przytulnie. Gitara akustyczno, smyk, klawisze pianina trącane jednym palcem. To muszą być Kings Of Caramel i ich My Hight.Pora kończyć, a zakończymy dynamicznie, hip-hopowo wręcz. Bo Bauagan Mistrzów to tacy hip-hopowcy, tylko trochę nietypowi. Wszystko grają na żywych, akustycznych instrumentach. Posłuchajcie tej nieco orientalnej, bardzo rytmicznej muzy. Bez nawijki, tylko puls i melodia. Fajne, co? Bauagan Mistrzów Wyobraźnia.Skompilował i zaaplikował [m]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni