10 października 2008

Ściągnięci (nie tylko) przez wyszukiwarkę

Zakończyła się kolejna ankieta. Tym razem zapytaliśmy: Jak trafiłeś/łaś na don't panic we are from poland? Być może pytanie wydaje się nieciekawe, jednak dane, jakie pozwala zebrać, są dla twórców każdej strony internetowej niezwykle ważne - pozwalają ocenić skuteczność działań promujących serwis, czasem skutkują zmianą strategii takich działań.

Wnioski? Bardzo ciekawe. Najwięcej głosów (37%) zebrała opcja przez wyszukiwarkę - nic w tym dziwnego, ale zaskakujące jest, że różnica między tą opcją, a odpowiedzią przez link na innej stronie/blogu (30%) jest bardzo niewielka. To pokazuje, jak ważna w istnieniu blogów (don't panic również) jest wymiana linków, wzajemne wspieranie się przez twórców serwisów. Na trzeciej pozycji odpowiedź ktoś mi polecił (20%) - bardzo mnie cieszy, że zebrała sporą liczbę głosów. To z kolei pokazuje, że blog zagnieździł się już w świadomości czytelników, którzy z własnej woli polecają go swoim znajomym. Miłe:) No i na końcu, ale również z niezłym wynikiem (11%), odpowiedź przez link/post na forum. To dowód na to, że fora są ciągle ważnym medium opiniotwórczym i wielu internautów korzysta z opinii osób udzielających się w "branżowych" dyskusjach.

Oddano 155 głosów. Dziękuję za udział i zapraszam do kolejnych ankiet! [m]

1 komentarz:

  1. Jestescie swietni, znalazlem was przez linka! Dzieki wam nawet bedac daleko od domu i otoczony dyskotekowymi/techno maniakami moge wyszukiwac i sluchac ciekawych polskih zespolow. tak 3mac!

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni