3 maja 2010

Heroes Get Remembered: Anthony Forgotten EP (wyd. własne, 2010)


Wszyscy pewnie znacie ten moment, kiedy zupełnie nic wam się nie chce. Ani pracować, ani czytać, muzyka też jakaś nie ta... Co wtedy zrobić? Włączyć Heroes Get Remembered.

Tę warszawską kapelę tworzy czterech chłopaków grających ze sobą od 2007 roku. Od początku ustalili sobie jasny cel: chcą grać ostro, przebojowo i emocjonalnie. Podsumowaniem ich dotychczasowej działalności jest wydana właśnie EP-ka Anthony Forgotten - solidna dawka konkretnej, gitarowej muzyki, która wgniata w fotel i nie pozwala na chwilę oddechu aż do ostatniej nuty. Californian punk, post core, punk rock – nazwijcie to jak chcecie. A najlepiej posłuchajcie.

Już pierwszy utwór, When The Lights Go Down, jasno określa styl całej płytki. Zaczyna się przytłumionym riffem, a potem uderza perkusyjnym kopniakiem i przebojowym gitarowym sierpowym. Nim się otrząśniecie, nadciąga melodyjny refren. I jeszcze ta solówka – tu nie ma miejsca na przerwę, liczy się tylko hałas i spontaniczne szaleństwo. Naprawdę nie zauważycie upływu czasu. Dopiero po końcowym Broken Promises padniecie martwi na kanapę szukając rozpaczliwie czegoś do picia.

Takie jest właśnie całe Anthony Forgotten. Gęste od perkusji, najeżone przebojowymi riffami i melodyjnym wokalem rodem z Ameryki. To ponad 20 minut niczym nieskrępowanego muzycznego zapomnienia. Prostego, ale jakże wciągającego. [jaszko]

Strona zespołu: http://www.myspace.com/heroesgetrememberedpl

5 komentarzy:

 1. tej epki jeszcze nie sluchalem ale poprzednie demo wgniata w siedzenie( autobusu bo to idealna muzyka do podrozowania po miescie).

  Juz sie balem ze ich przeoczycie (inna sprawa ze takie bandy maja swoje wlasne bardzo prezne kanaly promocji)

  OdpowiedzUsuń
 2. haha ja juz was uwielbiam xDDD chce na jakis wasz koncert!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam EP i słucham regularnie....od poczatku do konca za kazdym razem, ale najlepszy numer "Disco Fever". Klasa chłopaki...klasa. Nie znam drugiej tak pro kapeli w PL.

  OdpowiedzUsuń
 4. No i tak jak podejrzewałem! Jarocin zdobyty! Mam nadzieję że teraz ruszycie z kopyta bo siejecie potężny wpierdol :)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://cgm.pl/video,10453,1_na_1_rawicz_vs_heroes_get_remembered,video.html

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni