23 stycznia 2012

Oh Ohio: Move So Slow (Solhojd Music, 2012)


Oh, jakie to ładne!

Poznali się przez internet. Wojciech Żurek z Żywca grał na gitarze i od pewnego czasu poszukiwał kogoś, kto swoim głosem tchnie w jego kompozycje życie. Tym kimś okazała się Magda Noweta z Ostrzeszowa, artystycznie realizująca się ostatnio pod szyldem Break Horses. Zanim jeszcze się spotkali, „korespondencyjnie” nagrali dwie piosenki demo. Potem przyszedł czas na wspólne próby i sesję nagraniową. Przed wami efekt pewnej znajomości –4-utworowa EP-ka, idealny prezent dla każdego fana akustycznych ballad.

Już od pierwszych taktów Move So Slow wiadomo, że będzie łagodnie i intymnie (okładka płyty informuje: „recorded and mixed: Magda’s bedroom”). Dyskretny akompaniament gitary akustycznej, delikatne plamy dźwięku w wydaniu midi, no i oczywiście charakterystyczny głos Magdy, która odkrywa kolejne sposoby wzruszania słuchacza. Love You So to jakby ciąg dalszy pierwszej piosenki: bezbronny głos Magdy, miękkie tony gitary i ciepłe brzmienie klawisza. To takie proste, ale jak drąży serducho, prawda? A propos serca, Body Without Heart to już mocniejsze uderzenie w struny gitary i bardziej wyrazisty śpiew, bliski temu, co Magda proponuje w swoim Break Horses. False Friend, pozornie najmniej chwytliwy w tym zestawie, chwyta mnie jednak najbardziej, może za sprawą tego „wypłaszczonego”, odległego wokalu, może dzięki napędzającej piosenkę gitarze basowej, ale najpewniej zasługa to dzwoneczkowych klawiszy i brzmiącej jak dziecięca wprawka partii pianina.

Dwanaście minut czarów. Puśćcie sobie wieczorem przed zaśnięciem. Słodkich snów... [m]Strona zespołu: http://www.facebook.com/ohohiopl

4 komentarze:

 1. super muzyczka<3

  OdpowiedzUsuń
 2. naprawdę dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A kiedy podsumowanie? Rok temu było już.

  OdpowiedzUsuń
 4. No niestety trudności organizacyjne trochę nam opóźniły podsumowanie, ale na pewno będzie :)

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni