11 grudnia 2012

Konkurs z Bratami - mamy zwycięzców!


Tym razem mieliśmy dla Was jeszcze świeże płyty Bratów z Rakemna. Aby je zdobyć, musieliście się trochę postarać. Jak bardzo?

Zadanie polegało na opisaniu tego, co w muzyce Bratów podoba się Wam najbardziej. Spośród kilkunastu wypowiedzi wybraliśmy trzy. Oto ich fragmenty (zachowana pisownia oryginalna):

I. "Braty z Rakemna mają szczególne miejsce w moim życiu "muzycznym". Dlaczego? z powodu utworu Falbanki..  to właśnie ten utwór umieszczony na Trójkowym Expresie (nie pamietam na ktorej edycji tego wydawnictwa) spowodował że najgorsza randka w historii zamieniła się w najlepszą randkę, dzięki której poznałem swoją lubą. Po krótce przytoczę jej przebieg. Umówiła nas wspolna koleżanka, rozmowa wcale się nie kleiła, w końcu zagaiłem rozmowe o muzyce, jak się okazało ostatnio kupiliśmy jednakowe albumy, były nimi wspomniane Trójkowe Expressy. Na pytanie: "Która piosenka najbardziej CI sie podobała najbardziej?", jednym głosem powiedzieliśmy że "Falbanki"... :D od tego momentu zaczęła się żywa dyskusja: "no ale skąd ten zespół się wziął!?", "Ten refren!" albo "Paweł Kostrzewa to ma nos do młodych kapel". Później razem zachwycialiśmy się regularnym wydawnictwem Bratów z Rakemna, a  "Pociąg", zarówno cześć pierwsza jak i druga był naszym hymnem w codziennym domowym życiu... możnaby rzec że Bracia mieli duży wkład w mój związek partnerski ;)"


II. "Te teksty to jakby mieszanka doznań i przeżyć, zlepków sądów na temat otaczającej rzeczywistości. Dużo tu frustracji przemieszanej z jakąś nieokreśloną chęcią jej przezwyciężenia, wybicia się gdzieś "ponad" (o ile to "ponad" istnieje). Pragnienie autentyczności i zachowania tożsamości w nieustannie pulsującej, zmieniającej się rzeczywistości. Ten sposób "narracji" bardzo odpowiada dzisiejszemu światu - pełnemu pośpiechu, szumu zwięzłej informacji, wszechobecności mediów i nowoczesnej komunikacji, gdzie banalnie mówiąc - zbliżamy się wzajemnie do siebie, ale jakby oddalamy od naszych indywidualnych jaźni. Ta narracja to jakby odbicie sfragmentaryzowanego ego, które mimo swojego "uszkodzenia" szuka bardzo mocno integracji, szuka sposobu samookreślenia i odnalezienia sposobu na własne funkcjonowanie".

III. "Za co lubię Braty z Rakemna?

Za:

Bogactwo
Radość
Atak
Trans
Yeah!

Zawiłości

Rify
Absurd
Kpinę
Energię
Motoryczność
Niezależność
Autentyczność".

A oto nazwiska autorów powyższych wypowiedzi i nagrodzonych:
  • Grzegorz Kokoszkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego
  • Jakub Bugała z Częstochowy
  • Tomasz Korzeniowski z Krakowa
Gratulujemy! Płyty niedługo przyniesie Wam listonosz :)
WAFP!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni