24 marca 2013

Na dyskietce: Unrobe + Tokyo SpaceShop (Diskette Records LTD, 2013)


Możecie spytać - po co recenzować singielki, które trwają po 3 minuty, skoro w kolejce czekają normalne długograje? Ano właśnie - obie opisane poniżej rzeczy nie są zajawką dłuższego materiału (na obecną chwilę), a pełnoprawnymi wydawnictwami, z nadanymi numerami katalogowymi małej wytwórni należącej do Emila Macherzyńskiego. A w 2013 roku muzykę wydaje się również na dyskietkach. W omawianym przypadku na 3.5" w nakładach wynoszących 10 sztuk.

Unrobe: Autumn Came Earlier This Year Reach You 


Unrobe to pochodzący z Puław Mateusz Woś. Żeby było dziwniej - fejsbukowa strona projektu ma nazwę Unrobe / Totemy i głosi, że są to dwa projekty, przy czym jeden jest w wersji polskojęzycznej, drugi - anglojęzycznej. Póki co na singlu śpiewają w języku Szekspira, więc zapewne pod nazwą Totemy usłyszymy coś w rodzimym języku.

A dwie piosenki na singlu to bardzo pogodne akustyczno-elektryczne granie w stylu Pavement czy naszego Old Time Radio z Beatlesowskim duchem gdzieś na drugim planie. Tu wszystko jest fajne - melodia, pokraczna solówka, harcerska niepoprawność oraz ujmujące chórki i dwugłosy. Dawać więcej!


Strona zespołu: https://www.facebook.com/TotemyUnrobeTokyo SpaceShop: Rise and Fall of Beach TV


Tokyo SpaceShop to Przemek Zieliński z Lublina lubujący się w vaporwave. Nie będę się mądrzył, że wiem co ten termin oznacza - dla takich jak ja istotną informacją niech będzie że to bardzo dziwna elektronika. Z akcentem na słowo dziwna. Chyba chodzi o to, że bierze się jakiegoś bujającego sampla i losowo wycina z niego parę milisekund bądź przepuszcza przez maszynkę do mielenia mięsa.

Niech ktoś, kto w tym siedzi, posłucha dyskietki uważnie i powie nam, czy to jest dobre. Człowiek w końcu uczy się przez całe życie.


Strona artysty: https://www.facebook.com/pages/Tokyo-Spaceshop/120721904775629

Dyskietek słuchał [avatar]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni