13 marca 2013

Obserwator: New Guilty


Pamiętacie i tęsknicie za nowymi nagraniami Alien Autopsy? Oto przed wami mutacja tego sympatycznego bandu Anglików z Poznania. New Guilty!

To wcale nie taki nowy zespół, powstał bowiem już w 2009 roku. A że skład trochę międzynarodowy, to siłą rzeczy procesy twórcze uległy znacznemu spowolnieniu i band swoje pierwsze piosenki pokazał stosunkowo niedawno. Połowę załogi znamy - David Leonard dzierży mikrofon we wspomnianym Alien Autopsy, wokalnie wspomaga go Gosia Gulczyńska z 100% Rabbit. Całości dopełniają muzycy skupieni wokół wytwórni Half Eaten Records - Sam Bradley i David Quail. Co prawda zapowiadają na ten rok i debiutancki album Feeling Guilty i EP-kę Las Wildas, ale nauczeni doświadczeniem wolimy dmuchać na zimne i tym tekstem dać pozytywnego kopa, by wzięli się ostro do roboty.

Na razie są trzy piosenki w studyjnych wersjach. Proste piosenki o brytyjsko-amerykańsko-koledżowym gitarowym zabarwieniu. Leonrad nie uciekł daleko od Alien Autopsy, miejscami słychać troszkę Pixies, troszkę naszego Happy Pills, odrobinę The Clash i Ramones w łagodniejszym wydaniu (co chyba nie powinno dziwić). Your Raport to ciepłe brzmienie gitary, charakterystyczna trzyakordowość i spora dawka melodyjnych wersów. Cloud Of Smoke właściwie ma te same cechy co poprzedniczka, wyróżnia się dodatkowo fajnym pogłosem w śpiewie Davida. Ale czego więcej oczekiwać od niezobowiązującej dobrej piosenki? Wpada w ucho i nie chce wyjść.

Sugeruję zostawić sobie na koniec Restaurant Park i poczekać do refrenu, a właściwie do momentu wejścia wokalu Gosi Gulczyńskiej. W tym momencie zostaniecie kupieni, po sekundzie zalajkujecie fanpejdż zespołu i z niecierpliwością będziecie wyglądać płyty długogrającej. [avatar]

PS. Magdo Rogóż z music is, ale ci zazdroszczę, że mogłaś zobaczyć zespół na żywo jako support przed koncertem Lewych Łokci i dziękuję, że chciało ci się o tym napisać!Strona zespołu: https://www.facebook.com/pages/New-Guilty/143895182329599

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni