2 września 2009

Subiektywny ranking plakatów koncertowych

Plakat to wizytówka zespołu. Nie każdy wykonawca o tym pamięta, dlatego blogi i profile majspejsowe zaśmieca wiele koszmarków. Im jednak nie będę poświęcał uwagi, pokażę wam za to plakaty, które lubię. Lubię na nie patrzeć, mimo iż dawno utraciły swoją aktualność jako nośnik informacji o koncertach. I chętnie bym je sobie powiesił na ścianie, gdybym tylko je miał na porządnym papierze.

Mój absolutny numer jeden. Jest w nim coś szalonego, swawolnego i niepokojącego zarazem. Szkoda, że dół plakatu szpecą FATALNE niebieskie linki. W komputerze można sobie przerobić obrazek na czarno biały, papierowej wersji już się poprawić nie da.

Choć jego estetyka zupełnie nie pasuje do muzyki granej przez Krasnali, jako poster sam w sobie bardzo mi się podoba. Wygląda jak plakat filmowy. I lubię żółty kolor, świetnie nadaje się do wyróżnienia z otoczenia.

Banał. Ale ładnie wykonany. Żałuję tylko, że dziewczynie zakryto oczy, nadając plakatowi zupełnie zbędne cechy kryminalne. Fajne są te akcenty kolorystyczne.

Bardzo oldskulowy i stylowy plakat. Kojarzy mi się z dawnymi czasami, z... eeee... budką z lodami włoskimi. Ciekawe liternictwo.

Po prostu stylowy. Przemyślana koncepcja graficzna, której nie psują a dopełniają informacje o koncercie.

Linie proste, architektoniczna precyzja. Surowy, uporządkowany. Czasem lubię na niego popatrzeć, uspokaja mnie.

Jak wam się podobają te propozycje? Zwracacie uwagę na projekt i wykonanie plastyczne plakatu czy tylko na jego aspekt informacyjny? [m]

5 komentarzy:

 1. Proszę o skonstruowanie sądy plakatowej. Czytelnicy głosując, mogą wtedy łatwiej i szybciej określić własne typy. Dodatkowo warto umożliwić wskazywanie nowych plakatów przy pomocy linków.
  Przyjmie się? Mam nadzieję, że tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo polecam plakaty, reklamujące chyba wszystkie koncerty w ramach cyklu "Old Skull". Można je zobaczyć na http://oldskull.serpent.pl/archiwum.html

  OdpowiedzUsuń
 3. plakat dick4dick z tegorocznej trasy jest pyszny, podobny do new york crasnals - i również czarno-żółty ;>

  OdpowiedzUsuń
 4. ten:
  http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=70220062&albumID=1049253&imageID=38869785 ? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dzieciaki na skuterze z plakatu NYC to fota wokalisty zrobiona w indiach. chłopcy poprosili go sami na ulicy żeby zrobił im zdjęcie, chcieli je po prostu mieć, wiedząc że go raczej nigdy nie zobaczą.
  widział za to cały kraków wiosną ubiegłego roku...

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni