26 września 2009

Unspoken: 15 Min. Of Relief EP (wyd. własne, 2009)


Unspoken to człowiek z Kalisza. I nic więcej nie wiem. I nic więcej nie muszę wiedzieć, ponad to, że tworzy naprawdę interesującą muzykę. Brudne, agresywne, niepokorne electro. I właśnie wydał swoją EP-kę, którą każden jeden może mieć za darmo.

Spójrzmy na listę inspiracji muzyka: Junior Boys, Crystal Castles, Menomena, Four Tet, Aphex Twin, Emade. EP-ka jest dowodem na to, że Unspoken ciąży raczej ku undergroundowi. Niewiele tu melodii, dużo brudu i hałasu. W Maltreatment od początku do końca atakuje bezwzględny maszynowy rytm. Taniec robotów na szrocie, zakończony przykrym odgłosem rozdzieranego metalu. To na pewno nie jest muzyka dla wielbicieli robocika WALL-E. Out Of Control ma już trochę lżejszy, bardziej taneczny charakter. Klawiszowy motyw kojarzący się z brzmieniem Kraftwerk, głęboko osadzony wokal i motoryczny riff nadają utworowi pewnej - nieśmiałej - przebojowości. Jeszcze dalej w tym kierunku idzie Efficiency, porywający mocnym bitem i ścianą gitarowych sprzężeń. Nieźle. Crystal City to z kolei wycieczka w przeszłość, do początków elektronicznej muzyki pop, powiedzmy wczesnego Depeche Mode. Na uwagę zasługuje rzężąca w tle gitara. Po tych czterech mocno kopiących po uszach nagraniach, zamykający EP-kę instrumental Refreshing wypada jak dietetyczna cola wypita na koniec ostrej imprezy – bez wyrazu.

Co ciekawe, artysta ma już na koncie jedną płytę wyprodukowaną w domowych warunkach. Podobnie jak omawiana EP-ka jest do ściągnięcia z jego majspejsa. [m]

Strona artysty: http://www.myspace.com/unspokenj

2 komentarze:

 1. ten gościu jest mega!

  fajnie fajnie

  unspoken kto by pomyślał a tu takie cudo...

  OdpowiedzUsuń
 2. Unspoken Mega!!

  Józek mistrz!!

  keep it up!!

  Filip

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni