2 lipca 2013

Sztuczne Kwiaty: Inny gość EP (wyd. własne, 2013)


Sztuczne kwiaty nie więdną nigdy. A jak będzie z muzyką krakowian?

O nowym zespole Igora Herzyka (dawniej Vladimirska) pisaliśmy już co nieco przy okazji zapowiedzi tej EP-ki, czyli singla Powietrze. Teraz wiemy już więcej.

Wiemy na przykład, że uprawiają muzykę z pogranicza melancholijnego gitarowego rocka i piosenki poetyckiej. Ten trop wskazuje otwierający EP-kę utwór tytułowy, którego początek przypomina klasyczne Ach proszę pani Homo Twist. Łąka to jeszcze łagodniejsze granie z bardzo ładnym, zapadającym w pamięć refrenem (chociaż solowa wersja Igora podobała mi się bardziej – szkoda, że usunął ją z bandcampa). Nie spotkasz mnie ma największą szansę na zyskanie statusu lokalnego przeboju. Refren, w którym pojawia się głos Gabrieli Szymaszkiewicz-Herzyk, to naprawdę miła, wakacyjna rzecz. I jest jeszcze znane już Powietrze, w którym główny ciężar kompozycji spoczywa na fajnie wykorzystanym klawiszu.

Inny gość nie będzie może hitem lata – wokalnie Igorowi brakuje charyzmy, kompozycje są jeszcze dość surowe, a melodie dopiero szukają swojego właściwego kształtu. Ale już teraz jest czego posłuchać i warto czekać na kolejne nagrania. Tym bardziej, że niedawno na Facebooku zespół poszukiwał muzyka grającego na instrumentach dętych – czyżby szykowały się nowe, bardziej „ludyczne” aranżacje? [m]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni