8 sierpnia 2007

Ask: Dokąd teraz? EP (wyd. własne, 2006)

Mało mamy punkrockowych zespołów z wokalistkami i to wokalistkami śpiewającymi po polsku. Ask ma szansę stanąć na czele nowej fali śpiewających/krzyczących kobiet, pod warunkiem jednak, że weźmie sobie do serca jedną radę. Stojąca za mikrofonem Ula nie ma jeszcze pomysłu na swój styl. To powoduje, że naprawdę całkiem niezłe kompozycje zespołu nie wyrażają w pełni potencjału, jaki drzemie w tym składzie.

Pierwsze nagranie, tytułowe, wskazuje dobry kierunek do dalszego rozwoju – to agresywna gitarowa jazda z wplecionymi w strukturę utworu klawiszami. Niestety, śpiew Uli jest tu raczej bezbarwny. Podobnie W moim mieście, tu również śpiewa zbyt zachowawczo, chociaż słychać zalążki przebojowości i melodii. Więcej dbałości o linie melodyczne i będzie naprawdę dobrze. Kolejne piosenki To tak długo trwa i Niszczę to co najważniejsze przemijają kompletnie bez echa. Za to w końcówce EP-ki coś zaczyna się dziać. Okna z taneczną rytmiką i tęsknym wokalem tworzą już formę niemal udaną, a Patrzę na dym to już przebój aż miło. Piosenka ma nerw i porusza motoryczną energią, a mniej więcej w środku łamie ją niesamowicie wkręcający rytm, niemal tak intensywny jak we wczesnych nagraniach Bloc Party.

Muszę tu koniecznie wspomnieć o znakomitym brzmieniu tej EP-ki. Naprawdę rzadko się zdarza słyszeć – i to na profesjonalnych – polskich płytach tak soczyście brzmiące bębny i tak smakowicie siekące gitary. Dobra robota!

Band site: http://www.askband.com/
ver.: polish
media: free mp3 (full EP)

1 komentarz:

  1. Hmm... ze strony zespołu ściągnąłem EPkę i... nie zupełnie nie słyszę w niej soczystości. Ale mniejsza o to - z jednym należy się zgodzić. Wokalistka póki co ma styl ala gotycki, co trochę skrzypi z dźwiękami... Dziewczyna, może warto tak od czasu do czasu pisnąć jędzowato? :)

    Avatar

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni