29 sierpnia 2007

Obserwator: Pawilon

To może być rozrywkowe objawienie roku. Choć trójmiejski Pawilon istnieje od początku 2005, dopiero ujawnione niedawno piosenki z gotowej już do wydania płyty długogrającej pozwalają znacznie lepiej oszacować potencjał zespołu.

Jest na co czekać, bo już te cztery utwory udostępnione do odsłuchu na stronie zespołu przynoszą mnóstwo radochy. Pawilon całymi garściami czerpie z rockowej i bigbeatowej tradycji tworząc własny swawolny i zabójczo przebojowy styl. Najważniejsze, że swoje granie – choć wesołe i pełne muzycznych cytacików – traktują serio. To nie są jakieś jaja w stylu Czarno-Czarnych czy Leszczy. Oprócz tego, że mają zabawne teksty, ich piosenki oferują też ponadczasowe melodie. Nie wierzycie? Słuchamy zatem Menadżerki. Dominuje charakterystyczne brzmienie klawiszy Vermona, a taneczny, gitarowy refren wskazuje na czujność wobec najnowszych trendów. Tekstowo to z wdziękiem opowiedziana historyjka ambitnej menadżerki zespołu rockowego, która powtarza, że nieważna frekwencja/ dla niej istotą jest chłopaków prezencja. Ciekawe, czy oparta na faktach? No i to zdanko, które nie może przestać mnie rozbawiać do łez: Po co dłubać masz w tym riffie/ Dopracuj go SPATiF-ie*. Równie fajne są piosenki Rozmawiaj i Na ustach (let’s funk, baby!), a już prawdziwy szał jest przy Retro. Uwielbiam tę piosenkę: jej staroświeckie brzmienie, pojedynki gitary i klawiszy, wyrazisty bas i bigbeatową perkusję. I oczywiście refren, który wchodzi jak w masło: Nie patrz w dół/ Teraz tylko w górę możesz pójść! To się nazywa piosenka motywacyjna!

Ja już niecierpliwie czekam na płytę. A wy pobierajcie empetrójki i... też zacznijcie czekać!

*W tym przypadku pewnie chodziło o sopocki Klub Środowisk Twórczych SPATiF, a zwłaszcza jego restaurację:) (pierogi ruskie 12 PLN!)

Band site: http://www.pawilon.art.pl/

ver.: polish
media: free mp3

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni