4 sierpnia 2007

Mikrowafle: Cziornaja pora EP (wyd. własne, 2007)

Prawdziwy rarytas dla fanów tej kosmiczno-relaksowej formacji czerpiącej energię z oldskulowego brzmienia disco i mody odzieżowej lat 80. ubiegłego wieku. Kto widział ich na żywo, ten nigdy już nie będzie tą samą osobą. Na darmowej i ściągalnej EP-ce Cziornaja pora ponownie eksplorują zagadkowe otchłanie wszechświata równoległego, gdzie ciągle rządzą syntezatory Korg i Casio, a klawiszowe pasaże uznawane są za najważniejszą umiejętność muzyka rozrywkowego.

Mikrowafle zabierają nas w podróż na wschodnie krańce Europy, gdzie śpiewna mowa rosyjska doskonale uzupełnia kiczowatą i dramatyczną elektronikę. Posnurmuju poru i Kukuczka jako żywo przypominają to, co kiedyś, w zamierzchłych czasach programu Sonda i hitów Marka Bilińskiego (taki polski odpowiednik Jeana Michella Jarre’a) uchodziło za największy szpan, czyli popiskujące syntezatory ozdobione bajeranckimi efektami perkusyjnymi. Piosenki Żyjemy w gazach i Cicha noc prezentują surrealistyczne poczucie humoru formacji (Żyjemy w oparach, żyjemy w gazach czy Ekskluzywna tajemnica – matka dziewica/ Luksusowa nowina – matka rodzi syna) – prowokują, ale i wywołują uśmiech absurdalnymi skojarzeniami.

Absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego fana krajowego electro i altdisco. Tym bardziej, że za zupełną darmochę – wystarczy wejść na stronę zespołu.

Band site: http://www.mikrowafle.com/
ver.: polish / english
media: free mp3 (full EP)

1 komentarz:

  1. zgadzam się i popieram! przy czym jak miło mieć w okładce! wystarczy się ładnie do zespołu uśmiechnąć ! i na znaczek drobne przesłać! co za czaaarujący ludzie. Danny o.

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni