21 sierpnia 2007

Obserwator: Plug & Play

Zespół z Lublina, lubujący się, podobnie jak krakowscy The New York Crasnals w mrocznym, taneczno-dramatycznym rocku spod znaku Interpol. O ile jednak Krasnale stawiają na dramatyzm i mrok, lublinianie bardziej podkreślają taneczny charakter swoich piosenek.

Na demie, które zespół wystawia do ściągnięcia w serwisie Jamendo (wymagany klient eDonkey lub Bit Torrent), znajdują się trzy utwory, z czego przynajmniej dwa zasługują na większą uwagę. Pierwszy to Loveless, najbardziej akcentujący związki ze sceną dancerockową. Niesiony charakterystycznym bujającym basem (The Killers się kłania), aktywną grą perkusisty na blachach i mrocznym wokalem, potrafi porwać. Dobre wrażenie robi jazgocząca gitara. Ta, w zwielokrotnionej emocjonalnie dawce pojawia się w Hide Me, który brzmi jak Interpol zderzony z zespołem emo (zdzierający głos wokalista). Duszny, gęsty od gitarowo-basowego łojenia finał bardzo przypadł mi do gustu. Trochę mniej podoba mi się Orange Sky – nie ma tu wyrazistego pomysłu na kompozycję, chociaż oldskulowo brzmiąca sekcja daje radę.

Bardzo surowe brzmienie tego demo może odstraszać, ale mimo technicznych niedoskonałości warto nadstawić uszu, bo Plug&Play to kolejny zespół, który urozmaica naszą scenę alternatywną – tym razem o akcenty nowojorskie.

Band site: http://www.myspace.com/plugandplayband
ver.: polish / english
media: free mp3 (http://www.jamendo.com/pl/artist/plugandplay/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni