O nas

Blog pod nazwą Don't Panic We Are From Poland wystartował w czerwcu 2007 r. jako odpowiedź na coraz wyraźniejsze sygnały świadczące o rozwoju polskiej alternatywnej sceny muzycznej. Pomysł był prosty: skoncentrować się wyłącznie na polskich artystach i wyłapywać najciekawsze zjawiska rozgrywające się tutaj, w Polsce.

Wyróżnikiem bloga stało się przedstawianie nikomu jeszcze nieznanych wykonawców i śledzenie ich dalszych działań - obserwowanie jak dziecko dorasta i usamodzielnia się, odnosi sukcesy lub ponosi porażkę. W tym celu powstał dział Obserwator, a także składanka We Are From Poland, zbierająca najciekawsze w danym momencie przejawy artystycznej wypowiedzi z szerokiego wachlarza gatunków.

Z czasem blog ewoluował i zmieniał się: przez pewien czas nazywał się We Are From Poland, po czym przyjął za nazwę zagadkowy i trudny do wymówienia skrótowiec - WAFP!; zmieniał szaty i kolory, by przywdziać skromny, ale czytelny i przejrzysty układ obecny. Powiększała się też grupa autorów, od jednej osoby założyciela [m] do kilkuosobowej redakcji.

Redakcja:
Marceli Frączek [m]
Grzesiek Kopeć [avatar]

Pisali dla nas:
Camel
Agnieszka Janik [spacecowboy]
Konrad Łuczyński
Jan Felcyn [jaszko]
Krzysztof Śmiglak [lupus]
Michał Kowalski [zeno]
Adrian Matuszak

Ponad tysiąc wpisów przez niespełna 5 lat działalności, 8 oficjalnych składanek, mnóstwo ciekawych komentarzy zostawionych przez czytelników, wywiady z muzykami i nie tylko, relacje z koncertów i festiwali, artykuły na tematy okołomuzyczne, patronaty nad wartościowymi wydawnictwami - to w skrócie nasz dorobek.

Chcesz się z nami skontaktować, pisz: wearefrompoland@gmail.com

Chcesz się więcej dowiedzieć o tym, co możemy zrobić wspólnie, zapoznaj się z działem Współpraca.

Gliwice, 24 marca 2013 r.

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni