30 maja 2016

How Dare You Alexis: What Went Wrong EP (wyd. własne, 2016)


Tytuł prowokacyjny, ale jeśli odnieść go do materiału z drugiej EP-ki poznaniaków, to odpowiedź brzmi – nic się nie stało, wszystko się udało. Zespół konsekwentnie idzie w kierunku tanecznego disco, wypełniając lukę w przebojach, jaką pozostawili Kamp!

W porównaniu z debiutancką „czwórką”, wydaną niemal równo trzy lata temu, słychać postęp technologiczny. What Went Wrong brzmi pełniej, dynamiczniej, bardziej parkietowo. A parkiet rozgrzewa do czerwoności już instrumentalny No Fake, który mógłby znaleźć się w repertuarze wspomnianych Kamp! za czasów ich tanecznych EP-ek. Kolejne dwa utwory, Too Wild To Care i Confusions, mocno pobrzmiewają klubową kulturą gejowską (w tym drugim perkusja brzmi jak klaps w tyłek przedstawiciela LGBT odzianego w odświętny lateksowy kombinezon), nasycone dyskotekowymi efektami a la późne lata 70. i miękkim, niezbyt męskim wokalem. Nie da się im odmówić przebojowości!

Końcówka jest jeszcze ciekawsza. Intrygująco wypada Don’t Look Back, które rozpoczyna się od zrytmizowanego, pełnego perkusyjnych przeszkadzajek snuja, by w pewnej chwili wystartować na - już gorący - parkiet z siłą prawdziwego wymiatacza (fajny sampel imitujący dęciaki). Jednak wisienką na torcie jest Tricks And Dirt z kapitalną partią gitary, której raczej nie spodziewalibyśmy się po HDYA – zwłaszcza po tym, co zaproponowali we wcześniejszych piosenkach.

Może nie jest to sezon na tańce, ale dobra muzyka obroni się sama. A parę kawałków HDYA ma szansę przypomnieć o sobie w sezonie karnawałowym. [m]Strona zespołu: https://www.facebook.com/HDYA.band

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni