4 października 2007

Broadway Taxi: Broadway Taxi EP (wyd. własne, 2007)

Kolejny zespół z Łodzi, która ostatnio staje się prawdziwym zagłębiem młodych kapel. Broadway Taxi gra trochę ponad rok, a już może się pochwalić obiecującym repertuarem. Muzyka zawarta na wydanej własnym sumptem EP-ce to przebojowy indie rock nawiązujący do dzisiejszej sceny brytyjskiej. Można się spodziewać lekkich melodii i wpadających w ucho refrenów.

Trzeba im przyznać, że potrafią kupić słuchacza już od pierwszych taktów. Escape wbija się w mózg z siłą szalejącego po listach przebojów (co za ironia!) hitu. Swawolnie zaśpiewane, bardzo „brit” zwrotki i chóralne refreny przywodzące na myśl angielskich neopunkboyów z Babyshambles, do tego pięknie wyjące gitary – czegoż więcej trzeba? Lilie Suicide Disaster z kolei ujmuje bardziej subtelną linią melodyczną, ale i zadziornym krzykliwym dośpiewywaniem tekstu. Nieźle wyszło. Zaskoczenie to utwór Mono. Po pierwsze po polsku. Po drugie tekst jakby zaangażowany politycznie, sprzedający antysystemowy bunt w opakowaniu fajnej gitarowej melodii. Nie chcemy informacji/ Sprzedawanej przez TVP/ Politycznie obiektywnej/ W systemie mono. Chłopaki wmiksowali w utwór fragmenty przemówień pierwszych sekretarzy i – a jakże – wieńczące dzieło słynne zdanie niejakiego Lecha K. Nowym Kultem to oni raczej nie zostaną, a Mono raczej należy potraktować jako ciekawostkę, niż kierunek z przyszłością. Na koniec Silence, pozbawiony wyrazu, chociaż poprawny, instrumental.

Żadne tam odkrywanie Ameryki, czy raczej – Brytanii. Kawał dobrego, rozrywkowego rackandrolla. I tak trzymać.

Band site:
myspace profile
ver.: polish / english

3 komentarze:

 1. TOP PORTUGUESE UNIVERSAL WRITER: CRISTOVAO DE AGUIAR

  (PASSANGER IN TRANSIT)

  BOOKS:

  “PASSAGEIRO EM TRÂNSITO” ; “RAIZ COMOVIDA”; “RELAÇÃO DE
  BORDO”; “MARILHA”; “A TABUADA DO TEMPO”; BRAÇO TATUADO”; “MIGUEL TORGA O LAVRADOR DAS LETRAS”

  He has, also, translated into Portuguese the Wealth of Nations by Adam Smith.

  He has been awarded several prizes.

  Don't forget the name of this great author, you'll be hearing of him soon.


  Please, add blog to your favourites,


  Thanks for visiting.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko szkoda, że już im się w głowach poprzewracało - chcą zmienić wokalistę - odsuwają chłopaka, który tworzył klimat zespołu, wymyślał kawałki i pisał teksty. Lepiej byłoby gdyby wszyscy trochę podszkolili swoje na razie nie za duże umiejętności. Mają pomysł na muzykę, w studio wypadli bardzo dobrze ale na koncertach już ciutkę słabej ( a zwłaszcza do kitu jest basista).
  Chłopaki, zespołów które dobrze zaczynały a szybko przepadły było już miliony - chcecie tak skończyć? Mam nadzieję, że pójdziecie po rozum do głowy. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry tekst z tym, ze basista jest do kitu :| widac, że się kompletnie nie znasz na muzyce, albo masz nieco spaczony gust... :/
  Co jak co, ale akurat basik ten zespół ma naprawdę niezły. Proponuje wsłuchac się w bas innych kapel.. pzdr

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni