12 września 2013

The Esthetics: Talk With Steph SP (wyd. własne, 2013)


Spragnieni rock’n’rolla? Nie? To zmykajcie stąd.

The Esthetics powstali kilka miesięcy temu i właśnie wypuszczają swojego pierwszego singla z dwoma piosenkami. Są z Gdyni, jeden z nich, Jakub Kozak, wcześniej grał w Pretty Scumbags, noszą ciasne spodnie i kolorowe marynarki, ponieważ są estetami. Mają też w składzie basistkę, więc chyba okej, co? Jaką muzykę grają, pytacie? Rock’n’roll z wyspiarskimi naleciałościami oraz surf. Znaczy lubią się też z Ameryką. I to właściwie tyle, chyba wystarczy, żeby zostać nowymi The Hives?

Pewnie wystarczyłoby, gdybyśmy mieli rok 2001, ale to nic, retro też lubimy! Zwłaszcza, jak jest młode i pełne żywiołowej energii - co brzmi jak oksymoron, ale ma sens - a do tego pisze tak wpadające w ucho, zadziorne piosenki. Talk With Steph to brudne gitary, zawadiacki brytolski wokal, wpadające w ucho chórki i kilka dobrze skalkulowanych zwrotów akcji. W kolejnym utworze, o wszystko mówiącym tytule Surf, zespół eksploruje wdzięczne staroszkolne motywy i brzmienie rodem z filmów z Travoltą. Wokalista Iwo Sadecki nie szczędzi gardła, by przekazać jak najwięcej emocji, nawet jeśli nie są specjalnie głębokie. Dla mnie spoko.

Jeden z tych bandów, których nie musisz znać, bo tego wymaga „obycie”, ale który gwarantuje wysoką jakość wykonawczą i – last but not least – dobrą zabawę. [m]
 
Strona zespołu: https://www.facebook.com/theesthetics

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni