14 kwietnia 2016

Rosa Vertov: Obsessive Thinking SP (Crunchy Human Children Records, 2016)


Dwupiosenkowy singiel dziewcząt z Warszawy udowadnia, że warto było zwrócić uwagę na ten zespół, który po zmianie nazwy z The Wiletts mocno się rozwinął i znalazł na siebie pomysł.

I że warto się nim jarać – bo nowe piosenki są świetne; brudne, depresyjne, piękne.

Ten kwartet to jeden z bardzo niewielu klasycznych girsbandów grających gitarową alternatywę. Takich składów na polskiej i światowej scenie ze świecą szukać – tak szybko się rozpadają. Dlatego z radością przyjąłem informację, że dziewczyny wypuściły nowego singla, na którym znalazły się dwie bardzo dobre piosenki. Obie zanurzone w gęstym sosie psychodelii, pełne brudu i pogłosów. Obsessive Thinking tęskna, w końcówce przyspieszająca, hałaśliwa. Vultures – jeszcze lepsza, słodko zaśpiewana, z natychmiast zapadającą w pamięć linią melodyczną, z głęboko osadzonym klawiszem. Stylówa na całego!

Obsessive Thinking SP sygnalizuje wyraźnie, że mamy do czynienia z zespołem gotowym do dużego debiutu, który dobrze poprowadzony może namieszać nie tylko na krajowych festiwalach. Czego im szczerze życzę. [m]Strona zespołu: https://www.facebook.com/rvertov

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni