9 stycznia 2011

Break Horses: Tiny Bad Girl EP (Locco Records, 2011)


Proste piosenki na głos i gitarę. Oraz bas, gitarę elektryczną, trąbkę i perkusjonalia.

Za nazwą Break Horses kryje się Magda Noweta z zespołu Let The Boy Decide oraz kilku jej przyjaciół, którzy wydatnie wsparli wokalistkę podczas nagrywania debiutanckiej „czwórki”. Jeśli znacie ostatnią płytę LTBD, jeśli śledzicie poczynania młodego singer/songwritera Petera J. Bircha – bez problemu odnajdziecie się w klimatach Tiny Bad Girl. To intymne piosenki zaśpiewane ciepłym głosem z towarzyszeniem gitary akustycznej. Dzięki zaproszeniu do współpracy dodatkowych muzyków brzmienie Break Horses nie tylko uległo rozbudowaniu, ale i nabrało wyrafinowanej stylistyki. Wyobraźcie sobie rytm podawany tylko przez gitarę i bas, bez uderzeń w perkusję. Wyobraźcie sobie rozmarzony, smutny kobiecy wokal. Wyobraźcie sobie wchodzącą w to przepiękną trąbkę i towarzyszące jej oszczędne i w tej skromności mistrzowskie solo na gitarze. Albo przestańcie sobie to wyobrażać i po prostu posłuchajcie utworu tytułowego.

It Will Never Happen Again ma ciemniejszy nastrój. Niepokojąco narastający bas, świdrująca uszy trąbka – tak zaczyna się drugie nagranie na płytce. My name is River/ And you are the Sea/ One day we’ll meet/ Probably. Takiego przyrodniczego obrazowania jest tu więcej i ładnie to wyszło. Zresztą nie ostatni raz Magda sięga po tego typu metafory. W Black Water wykorzystuje motyw powodzi pochłaniającej miasteczko w dolinie, by zjawisko to odnieść do ludzkich charakterów. A piosenka zawiera najfajniejsze „lalalala”, jakie słyszałem od bardzo dawna. Wrong About urzeka ślicznym refrenem, pełnym wibrujących gitar i chórków. I to już naprawdę koniec?

Muzyka, która płynie prosto do twojego serca, niezależnie od tego jak bardzo starasz się trzymać je w zamknięciu. [m]

Strona artystki: http://www.myspace.com/breakhorsespl

Przeczytaj też Let The Boy Decide: Like The Earth, Like The Sun…

2 komentarze:

  1. Kiedy jakieś podsumowanie poprzedniego roku? Nie bójcie się!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie boimy się, robimy, ale dużo mamy kategorii, więc to musi trochę potrwać. Do końca stycznia się wyrobimy, słowo :)

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni