23 marca 2011

Drekoty: Trafostacja EP (wyd. własne, 2011)


Wszyscy cieszmy się miłością – hura!

Ola Rzepka jest młoda, ale ma już spore doświadczenie w graniu muzyki z takimi zespołami, jak Pogodno, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Graal czy The Complainer. Ola Rzepka jest perkusistką, gdybyście nie wiedzieli. A za sprawą świeżo wydanej czteroutworowej EP-ki także kompozytorką, wokalistką i multiinstrumantalistką (na przykład świetnie gra na krześle). Płytkę nagrał Wojtek Kucharczyk (The Complainer), co już sporo powinno wam powiedzieć o jej zawartości.

Singlowe Masłem to wyrazisty rytm, burczące basowo klawisze i zadziorny wokal wyśpiewujący zwariowany tekst: Spadam masłem w dół/ Wszechstronnie nieuzdatniona/ Spadam masłem w dół/ Kwadraty zataczam. W ogóle panuje tu klimat przewracania do góry nogami powszechnie przyjętej logiki, i w tekstach, i w muzyce. Poddania zachwycają dziewczęcym, butnym śpiewem i patetycznym trąbieniem klawiszy. Trafostacja to z kolei fragment tajemniczego soundtracku do awangardowego filmu o UFO. Niepokojące dzwoneczki i zgłuszony bęben wywołują ciarki na plecach. A na koniec superprzebojowy numer Oścież – popis umiejętności perkusyjnych Oli plus wywołujące uśmiech szalone wokale (naszą bohaterkę wspiera w tym zadaniu Marysia Dąbrowska). Podoba się! Hura!

Warto dodać, że koncertowy skład Drekotów (interpretację nazwy pozostawiam czytelnikom jako zadanie domowe) uzupełni... Karotka. Powiedzcie, że nie chcielibyście tego zobaczyć! [m]

Słuchaj:Obejrzyj wideo Masłem.

Strona zespołu: http://www.myspace.com/drekoty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni