3 listopada 2011

Crab Invasion: Lesson 01/ Margin Of Order SP (wyd. własne, 2011)


Dwie nowe piosenki, czyli przypomnienie: żyjemy, mimo zawirowań personalnych nadal tworzymy. A pod koniec roku wydamy coś większego.

Każda wiadomość z obozu Krabów podnosi ciśnienie. Co nowego wymyślili? Czym zaskoczą tym razem? Właściwie nie zaskoczyli niczym, może poza pewnym drobiażdżkiem, o którym za chwilę. Lesson 01 i Marigin Of Order to dobre, wpadające w ucho piosenki w stylu, któremu coraz bliżej do „brzmienia Crab Invasion”.

Pierwszy numer wyróżnia się solidną ekspozycją basu, spogłosowaną gitarą, melodyjnym wokalem Too Olda i klawiszowymi plamami – te wszystkie elementy pojawiły się już na EP-ce Extend Your Life. Dochodzi wspomniany drobiażdżek, czyli zupełnie kosmiczna partia klarnetu, na którym zagrał gościnnie Marcin Wejrzanowski. Mała rzecz, ale potrafi niesamowicie rozradować, no i przede wszystkim udowadnia, że zespół (obecnie duet Too Old – El Cascador) ciągle poszukuje niebanalnych rozwiązań muzycznych, tym razem sięgając po instrument bardzo klasyczny i bardzo nierockowy. Margin Of Order czaruje miękkim wokalem (skojarzenie z Newest Zealand nasuwa się samo), przetworzonym przez elektroniczny efekt, jest klaskanie i trochę hałasowania w końcówce.

Fajne numery, ale trochę zbyt wygładzone, pozbawione tej intrygującej szorstkości i brudu z pierwszych nagrań Crab Invasion. Mam nadzieję, że pierwiastek popowy nie przesłoni w przyszłości tego, co w ich muzyce najważniejsze – młodzieńczej energii. [m]

Lesson 01:

Margin of Order:Strona zespołu: http://www.myspace.com/crabinvasion

5 komentarzy:

 1. ,,Fajne numery, ale trochę zbyt wygładzone, pozbawione tej intrygującej szorstkości i brudu"

  zamiast fajne, dalabym poprawne. po orgazmicznym demie, fajnej ep-ce dostajemy cos totalnie przecietnego. za duzo 'producenta'! smiesznie zabrzmi ale - chlopaki, wroccie do korzeni!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałem skomentować jakimis mądrymi słowami, ale nie znam takich słów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bez kitu czym później tym zwyklej.

  OdpowiedzUsuń
 4. perka zrobiona na jakąś metalową modłę, wtf??

  OdpowiedzUsuń
 5. nigdy nie czailem ekscytacji tym zespolem.

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni