30 stycznia 2013

Igor Boxx: Dream Logic (Barcode Records, 2012)


Dawno przestałem patrzeć na Igora Pudło jako na artystę polskiego.

Igor Pudło miał na tyle szczęścia, że wraz z Marcinem Cichym wprowadzili swoją muzykę do kultowej oficyny Ninja Tune, przez co muzyka duetu Skalpel również stała się kultowa, przynajmniej dla rodaków. Ponadto pierwszy solowy album, ciekawa elektroniczna opowieść historyczna, również doczekał się reedycji pod skrzydłami Anglików. Trzeba przyznać, że Igor idealnie marketingowo zaplanował czas pomiędzy powrotem na scenę swojej macierzystej formacji a kolejną płytą tejże. Na rynku ukazała się nowa płyta Dream Logic, o której dalej, płyta z ciekawymi reworkami debiutu (Last Party in Breslau) oraz dostępna jedynie w digitalu EP-ka Funeral Party.

Na nowym albumie, ogólnie rzecz ujmując, jest bardzo spokojnie, chilloutowo i dość radośnie. Dopiero pod koniec tego króciutkiego albumu objawia się nam klimat znany z debiutu. Osobiście cieszę się, że jest to jednak ułamek całości, gdyż jeśli chodzi o sample, wolę funkowe gitary, radosne przyśpiewki i bardzo plastyczny bas od zalewania słuchacza wiadrami mrocznych przesterów. Takiego właśnie Boxxa poznałem na żywo, kiedy to dawno temu supportował warszawski koncert DJ Vadima. Co do zawartości muzycznej - nie daje powodów do zachwytu. Porządnie wyprodukowana płyta w klimacie downtempo dziesięć lat temu na Zachodzie mogłaby ukazać w Thru Thougs, Warp czy wspomnianym Ninja Tune i bez „pudła” trafiła w obowiązujący trend. Jednak po cichu dziękuje Igorowi za takie sentymentalne przygrywki, gdyż nie wybaczyłbym sobie, gdyby tak świetny DJ poddał się trendom i zaczął na siłę dowartościowywać się glitchowymi wstawkami czy produkcją dubstepu.

W album warto się zaopatrzyć, gdyż nie tylko miło brzmi, ale i pięknie wygląda. Jest to zestaw utworów, do którego będziemy wracać głównie za sprawą leniwych spotkań ze znajomymi przy dobrym winie, podczas których muzyka posłuży za godne dopełnienie udanego wieczoru. [Konrad Łuczyński]

Me, Myself And I & I:Strona artysty: http://www.facebook.com/IgorBoxx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni