1 kwietnia 2015

Gorące njusy ze świata muzyki alternatywnej (i okolic) – nowy cykl na WAFP!


Mamy dla was coś nowego! Od dziś co tydzień przeczytacie – w formie lekkiej i swobodnej podane – aktualności z niezal świata i jego otoczenia. Cotygodniowy magazyn Wiemycoleci pozwoli wam trzymać rękę na pulsie i wiedzieć przed innymi o czym szumią wierzby. Zapraszamy na inauguracyjny odcinek!

Dorota Masłowska opuszcza WAFP i produkuje płytę

Popularna felietonistka WAFP, pisarka i wokalistka (znana jako Mister D) z żalem rezygnuje z dorywczej pracy na naszym blogu. Jej najnowsze zajęcie będzie skupione wokół muzyki, a konkretnie jej produkcji. Doris będzie producentką debiutanckiego albumu Anji Rubik, słynnej modelki i fashionistki, która wystąpiła w teledysku Mistera D. Chleb. - Od tego czasu marzy mi się powtórzenie sukcesu Doroty – zwierzyła się modelka na swoim Twitterze.


Płyta o roboczym tytule Sex, Hera, Modelling ukaże się w okolicy tegorocznej Gwiazdki i zawierać będzie materiał w stylu modern house'u, glitch hopu i łagodnego femine core'u. Czekamy z niecierpliwością, licząc na występ Doroty Masłowskiej w teledysku promującym to wydawnictwo.


Zespół Video z wielkim przebojem podbija Pitchfork i zachodnie festiwale

Gwiazda RMF-u, zespół Video, swoim nowym hitem Wszystko jedno (napisanym grzecznościowo przez Foster The People, mało znaną u nas gwiazdkę altpopu) wyrusza na podbój Europy Zachodniej i USA. Piosenka została już zauważona przez opiniotwórczy serwis Pitchfork, a zaraz za nim entuzjastyczną opinię wysmażył nasz Porcys. Podobno zespół otrzymał już kilka interesujących propozycji występu na wielkich festiwalach muzycznych. Menadżer nie chce na razie zdradzić żadnej nazwy, ale na dziennikarskiej giełdzie domysłów pojawiły się plotki, że chodzi o festiwale organizowane w Hiszpanii i w stanie Teksas (USA).

Czekamy na więcej informacji, a póki co raczymy się tą świetną piosenką:
Wyczekiwana płyta Ścianki ukaże się już w maju!

I tu właściwie komentarze są zbędne.  Warto tylko dodać, że do zespołu dołączył nowy członek – Monika Brodka, która napisała na płytę Panowie Planety i Statki Kosmiczne trzy nowe utwory. W tychże piosenkach będzie główną wokalistką. To może być sensacja!Artur Rojek będzie kandydował!

Informacja z pogranicza świata muzyki i… polityki. W obliczu sukcesu byłego muzyka Pawła Kukiza, który zebrał około miliarda głosów poparcia swojej kandydatury na urząd prezydenta RP, środowisko muzyków niezależnych zdecydowało się podjąć bezprecedensową inicjatywę i wystawić własnego kandydata. - Artur Rojek to doskonała opcja dla ludzi ceniących sobie stabilność polityczną i gospodarczą w połączeniu z delikatną ciekawością odmienności – mówi Jarek Szubrycht, dziennikarz muzyczny i sekretarz kandydata.

Artur Rojek zamierza w najbliższym tygodniu objechać cały kraj specjalnym Rojkobusem, na dachu którego będą non-stop grały zespoły alternatywne z danego regionu. Kandydat zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany na urząd prezydenta, zrezygnuje z funkcji dyrektora Off Festivalu w Katowicach. Trochę nas to martwi, możemy bowiem stracić kontakt z reprezentantami scen muzycznych w Sudanie Zachodnim i Mongolii Środkowej. Mimo to – popieramy!

A tak wygląda jeden z oficjalnych plakatów wyborczych kandydata Rojka:
Wieści z wytwórni

Wytwórnia Krajowa i Thin Man Records łączą siły i struktury. Nazwa nowej firmy to Cienka Wytwórnia. Mimo to wierzymy, że katalog będzie tłusty.

W związku z dobrą sprzedażą winyli Antena Krzyku całkowicie rezygnuje z wydawania nowych albumów oraz reedycji na innych niż winyl nośnikach. Wytwórnia podpisała umowę o współpracy z firmą Denon, producentem sprzętu hi-fi, między innymi wysokiej klasy gramofonów – wspólnie zamierzają promować tę formę sprzedaży i konsumpcji muzyki.

Kayax zamierza wpuścić nieco świeżej krwi do swojego zestawu artystów. Nowe płyty wydadzą w tej wytwórni Furia i Morowe. Będzie głośno! Oby tylko nie kazali Nihilowi zaśpiewać w duecie z Kayah!

Sissy Records – reaktywacja! Polski Oddział Sony zamierza wskrzesić legendarny label, który w latach 90. i na początku 00. wydał płyty tak znaczących artystów, jak Ścianka, Smolik czy Homosapiens.  Katalog labelu jest na razie owiany tajemnicą, ale Sony zapowiedziało już tajemniczą konferencję prasową, która ma mieć miejsce w końcówce maja. Na niej zapewne poznamy pierwsze nazwy i nazwiska osób zaangażowanych w prowadzenie wytwórni.


Przygotował [m]
Zdjęcia: otchłań internetu

1 komentarz:

  1. nie żartujcie z płyty Ścianki... ja cały czas czekam...

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni