11 kwietnia 2008

Obserwator: Kiev Office

Kiev Office powstał w ubiegłym roku w Gdyni jako solowy projekt Michała Miegonia, grającego na gitarze, basie, obsługującego sampler i śpiewającego. Obecnie skład uzupełniają dwie urocze dziewczyny: Magda Buller (perkusja) i Joanna Kucharska (bas). Trio jest w trakcie nagrywania pierwszej EP-ki. Warto na nią poczekać, bo te trzy nagrania demo, które już znam, narobiły mi wielkiego smaka na profesjonalnie zrealizowane piosenki.

Fallen In Love trafiło mnie od razu. Intrygujące połączenie zimnofalowego brzmienia automatu perkusyjnego, curowskie zagrywki gitary przechodzące w postpunkowe riffy rodem z The Fall i całkiem współczesne, modnie roztańczone refreny. To wszystko okraszone niezłym wokalem, utrzymanym w oldskulowej stylistyce (mocny pogłos) plus kawał chwytliwej melodii. Nie sposób się uwolnić. W tym samym stylu utrzymany jest Laurel, chociaż tu mamy do czynienia z nieco bardziej agresywnym rytmem i nerwową grą gitary. I jeszcze jeden numer: Dance Through The End Of Night. Bardzo podziemny, esencjonalnie joydivisionowski, jednocześnie odrzucający i przyciągający niesamowicie pięknym refrenem.

Zapowiada się naprawdę interesujący debiut na polskiej scenie alternatywnej. Liczę, że w nowych piosenkach wokalnie zaprezentują się również dziewczyny. Damsko-męskie duety zawsze mile widziane! [m]


Strona zespołu: Myspace

1 komentarz:

  1. niezłe! widzę, że koncert się szykuje w Warszawie, trzeba będzie się wybrać.

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni