26 maja 2008

Hałda you do? - czyli zupełnie inna para kaloszy

Małe odstępstwo od normy. Dziś zaproszenie na wydarzenie niemuzyczne (choć nie do końca), za to bardzo kulturalne. Mocne wejście młodej śląskiej sztuki. Od malarstwa i fotografii, przez rzeźbę, do instalacji wideo - prawdziwa orgia technik i gatunków, do wyboru, do koloru. A przy tym lokalizacja znamienna: pokopalniane budynki przemienione przez prywatną (!) firmę w otwartą galerię sztuki.


Warto być tam w najbliższy piątek i załapać się na bufet! A teraz oficjalne info od organizatorów:

30 maja 2008 r. o godz. 19.00 w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbędzie się wernisaż wystawy Hałda You Do? W wystawie weźmie udział jedenaście osób: artystów zamieszkałych i tworzących na terenie województwa śląskiego (stąd m.in. wieloznaczny tytuł wystawy). Ich nazwiska: Bartłomiej Dudek (malarstwo), Bogdan Kosak (ceramika), Katarzyna Honij (grafika), Magdalena Ciopińska (rzeźba), Marta Kosek (grafika), Monika Tuszyńska (malarstwo), Paweł Garwol (malarstwo), Piotr Herla (malarstwo), Roman Lipczyński (fotografia), Sławomir Leszczyński (fotografia), Wawrzyniec Żyliński Nejgebauer (pixylacja). Wśród autorów są studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych, którzy niejednokrotnie wystawiali już swoje prace, brali udział wogólnopolskich konkursach i zdobywali na nich nagrody i wyróżnienia, ale też utalentowani pasjonaci, od lat rozwijający swoją twórczość, debiutującyprzed szerszą publicznością.

Podczas wernisażu wystąpi jazzowy zespół Hipnoza Just Duet, którego członkowie są absolwentami Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.

Czas: 30.05 - 23.06.
Miejsce: Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, Katowice,
http://www.szybwilson.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni