28 sierpnia 2008

Fight This Generation!

Fight This Generation to pierwsza cykliczna impreza z muzyką alternatywną w Częstochowie. Za jej organizację odpowiada grupa młodych ludzi, którzy poirytowani małą ilością koncertów w tym mieście wzięli sprawy w swoje ręce. Do tej pory odbyły się 3 edycje, na których wystąpiły zespoły: Dav Intergalactic i Elephant Stone, Setting The Woods On Fire oraz White Rabbit's Trip, a w ostatniej imprezie poprzedzającej wakacje wystąpił zespół Rotofobia.

Czwartą edycję zaplanowano na 19 września. Wystąpi zespół Kyte, który jest pierwszym zagranicznym wykonawcą w historii FTG, oraz dobrze znani polskiej publiczności Hatifnats.

Kyte to klimatyczne połączenie delikatnych ambientowych brzmień z typowym gitarowym post rockiem. Na swoim koncie mają debiutancki singiel Planet oraz jedną mini-płytę, której europejska premiera przypada na wrzesień. Wydana zostanie przez wytwórnię Erased Tapes, która patronuje m.in. Ólafurowi Arnaldsowi. Warto wspomnieć, że Kyte supportowali w Wielkiej Brytanii iLiKETRAiNS, a ostatnio regularnie grywali koncerty z innymi obiecującymi zespołami, jak np. Her Name Is Calla czy Glissando.

O zespołach:

http://www.myspace.com/kyteband

Więcej informacji o imprezie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni