1 września 2008

Obserwator: The October Leaves

Dziewczyny! Czas na zmiany! Spójrzcie na plakat Noela Gallaghera na ścianie. Nieco wyblakł, prawda? Poster z chłopakami z The Car Is On Fire (tak, ten umazany szminką) też jakoś dziwnie zmurszał. CKOD każdemu może się przejeść, a Pete Doherty... to raczej teraz anty-idol. Chyba najlepszy czas zrobić miejsce dla młodziutkiej ekipy z Rybnika (ok, Rojka można zostawić – niech zostanie buzia i rysunek na koszulce). Teraz wejdźcie na stronę myspace i posłuchajcie czterech utworów tam zamieszczonych. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie ciepłe, słoneczne październikowe popołudnie. Idziecie chodnikiem nad rzeką, ze słuchawkami na uszach, a pod butami spadłe liście - też żółte i te czerwone. I jakie uczucia?

Dawno nad Wisłą nie słyszałem tak optymistycznych piosenek. Dawno nie słyszałem tak klasycznie brzmiącej kapeli britpopowej. Z każdego utworu bucha niesamowita radość grania, energia i młodzieńcza afirmacja życia (no może oprócz Kissing The Bottles). Wyobrażam sobie Guys Out Of Time na dobrze nagłośnionym koncercie. I nie widzę nikogo stojącego bez ruchu. Nie ma co się rozpisywać. Demo The Octobes Leaves to cztery porządne rockery, niesamowicie melodyjne, zaśpiewane porządną angielszczyzną. Doczekaliśmy się swojskiego Oasis, tylko grzecznego. Obserwujemy! [avatar]

Strona zespołu: http://www.theoctoberleaves.com/

1 komentarz:

 1. Wokalista ze świetnymi warunkami, ale niestety, śpiewa tylko w jeden sposób. ZA KAŻDYM RAZEM tak samo. Ktoś może powiedzieć, że ma swój styl, ale wg mnie u october leaves to jest już niebagatelna WADA.

  Melodie super, gitary dobrze. Kompozytorsko i muzycznie jest ok. Prawie udalo sie uchwycic brzmienia Oasis, Cast i innych takich :) (i "prawie" to nie jest uszczypliwosc)

  Niestety, jeśli chcesz przy tej muzyce pomyśleć i posłuchasz o czym tam się śpiewa... to wyjdzie na to, ze lepiej było nie wsłuchiwać się wcale. Wspomnianego Guys out of time tyczy sie to w szczególności.

  Jeżeli chłopaki siądą porządnie do warstwy lirycznej (może coś w naszej mowie?), a wokalista wykorzysta ciut ciekawiej swoje możliwości (albo ten drugi chłopak też coś by zaśpiewał?) może być naprawdę dobrze.

  Jak na razie jest średnio, ale faktycznie z nadziejami.

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni