14 czerwca 2009

Open’er, Off i Jarocin – wielka trójka polskich festiwali

W ostatniej ankiecie zapytaliśmy, które z podanych festiwali zamierzacie zaliczyć w tym roku. Jak widać na załączonym obrazku, do kategorii „musisz tam być” zaliczają się dwa festiwale na „o”. Wygrał największy polski festiwal, przy okazji coraz lepiej rozpoznawany także w Europie – Open’er, zyskując 150 głosów. Tuż za nim (jeszcze) dość kameralny, bardzo niszowy, biorąc pod uwagę line-up, festiwal w Mysłowicach - Off (135). Na podium uplasował się także Jarocin (93), który ciągle jeszcze nie może się zdecydować, czy chce być festiwalem dla młodzieży licealnej i studenckiej (Kult, Strachy na Lachy), czy konkurować z kreatorami gustów alternatywnych (Animal Collective!).

Czwarte miejsce zajęła jedyna niebiletowana impreza – Orange Warsaw Festival. Dwa ostatnie miejsca zajęły festiwale promujące głównie muzykę elektroniczną i taneczną, która jest u nas wyraźnie mniej popularna (ale i tak wynik niezły).

Ankietę przerwano przed terminem, ponieważ Selector Festival już się odbył i dalsze głosowanie mogłoby zafałszować wyniki. Głosowały 274 osoby, można było wybrać więcej niż jedną odpowiedź. Dzięki za udział w ankiecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni