29 października 2011

Folder: Get Real EP (Nasiono Records, 2011)


Krok po kroczku, rok po roczku Folder staje się firmą, na której zawsze można polegać. Zespół ciągle się rozwija i każde jego wydawnictwo daje fanom coś nowego.

Tylko trzy piosenki, ale jeśli wziąć pod uwagę, że niezapowiedziane, to jest to bardzo miły prezent dla wiernych słuchaczy. Anxiety niczym nie zaskakuje. To ciągle ten sam dostojny, mroczno-zamyślony, snujący gęste postrockowe pejzaże zespół znany z debiutanckiego albumu. Słyszeliśmy to już wiele razy, ale i tak końcówka wypada zjawiskowo. W Dreaming jest już znacznie ciekawiej. Mocno nabijany rytm perkusji, pojedyncze uderzenia w klawisze pianina i śliczny wokal Joanny Kuźmy. Gdy wchodzi dudniący bas i rozmyta partia gitary, już wiemy, że takie sny nie zdarzają się często. Nie wiem, jak udało im się połączyć kruchą delikatność głosu wokalistki z mocą grającego na najwyższych obrotach zespołu. Get Real przynosi jeszcze więcej brudu sprzęgających wzmacniaczy, transowego rytmu i ostrego darcia riffów. Do tego chłodny, deklamujący tekst wokal i... nagle się to wszystko kończy.

Krótko, za to bez przynudzania, ze świetnym klimatem. Folder ma się dobrze, czekamy zatem na kolejne niespodzianki. [m]Strona zespołu: http://www.folderband.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni