29 października 2013

This Cold: A Deeper Grey EP (wyd. własne, 2013)


Zimno. Ciepło. Bardzo ciepło.

Zespół z Legnicy i Żar, uprawiający, jak sam pisze, cold wave i post punk. Powstał na bazie formacji Cabaret Grey, która została rozwiązana po przyjęciu do składu wokalistki Agaty Pawłowicz.

Etykietka „zimna fala” jest w tym przypadku nieco myląca, bowiem pod bladym pudrem stylizacji kryją się rumieńce gorących emocji. Piosenki This Cold są świetnym przykładem tzw. pierdolnięcia w muzyce. Tutaj wszystko opiera się na głuchym łoskocie bębnów i potężnych tąpnięciach basu. Jeśli dodamy do tego metalicznie brzmiące zagrywki gitary i dramatyczny, nieugładzony głos wokalistki, otrzymamy mieszankę wybuchową gotową eksplodować w każdej chwili.

Pięć piosenek zawartych na A Deeper Grey ma w sobie coś, co nie pozwala przejść obok tej EP-ki obojętnie, nawet jeśli pierwsze wrażenie będzie odpychające - bo wokalistka śpiewa nieczysto, a kompozycje sprawiają wrażenie chaotycznych, szpetnych wręcz. Radzę posłuchać ich na słuchawkach, wtedy poczucie mocy staje się niepowstrzymalne. Liquid i Universe In Pocket to prawdziwe potwory ogłuszające ścianą basu i bombardowaniem agresywnie nabijanego rytmu. Krzyk Agaty Pawłowicz w drugim z kawałków przyprawia o dreszcze. Ależ ten zespół ma power! Poczujecie go jeszcze ze zwielokrotnioną siłą w Oxygen, gdzie uproszczony do miarowego bicia rytm i ostre industrialne riffy dosłownie rozsmarowują mózg słuchacza na betonowej podłodze. Łagodniejsze Torn Apart z ładnie odtworzonym soundem lat 80. i zamykający EP-kę efektowny Naive z przepięknym refrenem wieńczą ten wyjątkowo udany debiut.

Nie każdemu przypadnie do gustu starannie wystylizowany klimat, ale dajcie This Cold szansę. Pod skorupą lodu drzemie aktywny wulkan. [m]
 
Strona zespołu: http://www.thiscold.com

3 komentarze:

  1. Zajebisty zespół! Na żywo jeszcze lepszy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wolę ich bardziej na płycie niż na live, ponieważ miałem okazje ich widzieć na żywo i bardziej mi to rockowe niż zimno falowe. Polecam wcześniejszy zespół paru muzyków z tej formacji - Cabaret Grey, prawdziwa perełka, gdzie dopiero czuć klimat.

    OdpowiedzUsuń
  3. dobra kapela, ale lepsze Cabaret Grey jak napisał przedmówca

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni