22 października 2010

Girls Overcome By Satan: We Love Hair Police Since We Were Six EP (wyd. własne, 2010)


Jeśli przepadasz za The Spouds, Setting The Woods On Fire czy Crab Invasion, koniecznie dopisz do listy ulubionych tę nazwę: Girls Overcome By Satan. 

Trio działa we Wrocławiu, a lideruje mu wokalista i gitarzysta... Samołyk. Nie, nie Janek -  Tomek. Rodzina? A może we Wrocławiu to nazwisko jest równie popularne jak Gąsienica w Zakopanem? Grają muzykę dla wszystkich tych, którzy kochają gitarowe sprzężenia, brud i estetykę krzyku. Jeśli takie dźwięki sprawiają ci przykrość, odpuść sobie. Nie ma sensu się męczyć.

Zaczyna się od mocnego uderzenia. Nie, to zdanie było bez sensu, przecież cała ta czteroutworowa EP-ka zasługuje na miano mocnego uderzenia w orzeszki. Girl Overcome By Satan całkiem nieoczekiwanie poraża układ nerwowy niemal klasycznym sonicznym riffem, który co rusz pogrąża się w kakofonii pisków sprzęgających wzmacniaczy. Jeśli dodamy do tego klimatyczne wyciszenie i zwolnienie tempa oraz rzężące zakończenie – mamy idealnego kandydata do najpiękniejszej najszkaradniejszej piosenki roku 2010. Bauhaus Dogs miażdży odhumanizowanym nowofalowym jazgotem, potężną dawką trudno przyswajalnego hałasu. W tym szaleństwie jest jednak metoda, a paranoicznie wykrzykiwany refren wbija się w głowę z siłą uderzenia pałką. Czuję się coraz lepiej, stres z całego tygodnia zaczyna schodzić z ciała i wyładowywać się w podłodze. Hate to znakomity przykład nerwowo zagranego, piekielnie rytmicznego punka (bas Tomka Kikowskiego!) – nie ma siedzenia i słuchania na zimno, trzeba się ruszyć! Ostatni na liście numer – How To Clean Your Body From Cocaine Completely – zaskakuje czystością wokalu i w pewnym stopniu nawet przebojowością. Najbliższe skojarzenie to ostatnie nagrania Crab Invasion.

Duży potencjał. Oby zostali zauważeni i wystrzelili w górę jak wspomniane Kraby. Liczę na nich! [m]

Strona zespołu: http://www.myspace.com/girlsovercomebysatan

EP-ka do pobrania ze strony zespołu. 

8 komentarzy:

 1. jedna z najfajniejszych kapel na we are from poland od dawna

  OdpowiedzUsuń
 2. zespół w srogą pytkę. niech idą w świat chłopy!

  OdpowiedzUsuń
 3. w pytę zdyni, bo lubię to

  OdpowiedzUsuń
 4. Chłopaki z kapeli Girls ... już nie wpisujcie więcej zachwytów na swój temat :)

  Dla mnie spoko ale tak grało Placebo jakieś 10 lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonim numer jeden którym ja jestem na pewno nie jest z girls overcomed by satan. Reszta nie wiem. Z tym, że placebo też czerpało z innych kapel, a stricte-placebowy jest tylko ostatni numer. Materiał jest świeży, sprzęgający i energetyczny. Jasne, że większość motywów z epki pewnie się pojawiła, czy u post-punkowców jakichś, czy u Sonic Youth, czy u Placebo właśnie, ale niestety w muzyce do wymyślenia jest coraz mniej, a jeśli ktoś z oklepanego może zrobić coś fajnego i działa to nie ma co się czepiać.

  OdpowiedzUsuń
 6. www.RebelRockers.pl27 października 2010 10:46

  opadną dymne zasłony...
  jak to jest w rzeczywistości, czyli jak wypadają na scenie - będzie można się przekonać już 9 listopada, kiedy to na deskach toruńskiego Lizard Kinga GOBS supportem wesprą Manescape.

  OdpowiedzUsuń
 7. wow, najpierw znalazłm ich mp3 dopiero później ta reckę - mślałem że są z L.A. Respekt!

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni