5 listopada 2015

Bemine: Organic Live EP (wyd. własne, 2015)


Ze smyczkami zawsze wychodzi lepiej.

Bemine to zespół, w którym śpiewa Joanna Longić, a instrumenty klawiszowe obsługuje Tobiasz Biliński. Tak, ten Tobiasz Biliński. Być może zdziwi was informacja, że nie zamierzam poświęcać czasu na recenzowanie ich debiutanckiej EP-ki Hopscotch, wydanej w maju tego roku. To po prostu przewidywalny i dość – sorry za szczerość – nudnawy electro pop, którym – sorry za szczerość – ostatnio rzygam. Jeśli mimo to chcecie posłuchać, nie zabraniam, EP-ka jest dostępna na bandcampie.

Znacznie bardziej spodobał mi się pomysł nagrania kilku piosenek z towarzyszeniem klasycznego kwartetu smyczkowego. Na Organic Live znajdziemy dwie piosenki z Hopscotch (In The Air i Happiness) oraz zaskakujący cover Fastryg Meli Koteluk. Zaskakujący, bo tekst przełożono na angielski. Oryginał da się jednak rozpoznać.

Wszystkie trzy piosenki wyszły prześlicznie. Delikatny, subtelny, nienatarczywy podkład smyczków w którymś momencie nabiera mocy i przechodzi w wywołujący ciarki finał. Z pięknym, czystym, „organicznym” brzmieniem wszystkich instrumentów. Do tego łagodny głos Joanny - i słucha się tego zupełnie inaczej niż przeładowanej elektroniką EP-ki bazowej. Można odetchnąć od zgiełku i monotonii współczesnego popu. Dzięki za tę chwilę relaksu. [m]Strona zespołu: https://www.facebook.com/beminemusic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni