23 lipca 2007

Obserwator: Pl.otki

Plotki to grupka zrelaksowanych poznaniaków, grająca wesołego college rocka nawiązującego do tradycji nieodżałowanej formacji Happy Pills (perkusista, Tomasz Maćkowiak, grał właśnie w tym zespole). Na wokalu znana z Orchid Natalia Fiedorczuk, tu śpiewająca zupełnie inaczej, na luzie, bez większego kombinowania z liniami wokalnymi.

Piosenki, które można pobrać ze strony zespołu, to radosna mieszanka college, indie i neonowego rockandrolla spod znaku The B-52’s, który to zespół zresztą Plotki uhonorowały wielce sympatycznym coverkiem kawałka Wig. Wśród tych nagrań zadziorne nuty pobrzmiewają w Stinky Spam i Lost In Da Wood, miło kołysze najbardziej chyba charakterystyczny ze względu na tekst Pies o pies, a do tańca porywa chwytliwy Friscoburgerking.

W najbliższych miesiącach Plotki pewnie zejdą na dalszy plan, ponieważ Natalia pracuje nad LP Orchid. Wierzę jednak, że ta formacja nie zawiesi działalności. Już dziś mam wielką ochotę na kolejną eskalację ironicznego humoru w otoczeniu wpadających w ucho gitarowych dźwięków.

ver.: polish / english
media: free mp3

1 komentarz:

  1. być może we wrześniu ukaże sie wydane własnym sumptem wydawnictwo..czas pokaże J23

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni