21 lipca 2011

Benagain: Nie patrz wstecz EP (wyd. własne, 2011)


Niecałe siedem minut urokliwego tweepopu po polsku.

Nikt nie pisze o Benagain, ale my to naprostujemy, bo warto poznać ten zespół z Poznania. Trzy jeszcze dość świeże piosenki (kolejna EP-ka w drodze) przynoszą garść słodkich melodii – tym razem trochę bardziej rytmicznych – oraz zgrabnych tekstów, pełnych celnych obserwacji obyczajowo-emocjonalnych.

Listy bez nadawcy zaczynają się nieco sennie, wyszeptanymi słowami: Mijamy znów pomalowane niebieskim sprayem ściany/ Z dumnymi nazwami lokalnych klubów piłkarskich/ Ten dzień to była porażka/ Chodźmy zasnąć przy serialu o policjantach. W tym dwuminutowym kawałku znajdzie się jeszcze miejsce na mocniejsze uderzenie perkusji, gęste spiętrzenie dźwięków i delikatną końcówkę współbrzmiącej z pianinem gitary akustycznej. Teoria inteligentnego spadania to pierwsza piosenka z repertuaru Dawida Ciesiółki, która mogłaby zostać... hm, przebojem? A przynajmniej piosenką radiową. Zwarta kompozycja z wyrazistym refrenem ozdobionym brzęczącą gitarą. I jak zwykle dobrym tekstem: Jestem sam/ I nie ma sensu dalej myśleć, że jest inaczej/ Nic nie wart/ Wyjdę na balkon, zrobię ci na złość. Zamykający tę króciutką EP-kę numer Nikt nie używa białych kredek eksponuje odważniejsze partie gitary elektrycznej i klawiszy, a głos wokalisty został przepuszczony przez wyostrzający go filtr. A co wy na to: Bo nie lubię Tarantino/ Nie oglądam jego filmów/ To nudne?

No i tyle. Aha, na nadchodzącej EP-ce znowu będzie dziewczęcy głos, tak przynajmniej wynika z nowego nagrania Temat zastępczy, którego możecie posłuchać na stronie zespołu. [m]

Strona zespołu: http://www.facebook.com/benagainmusic

EP-ka do pobrania w naszym downloadzie.

Przeczytaj też: Benagain: Spadają latawce EP

2 komentarze:

  1. Ładne to, naprawdę. Od dawna mam ochotę na kupienie jakiejś polskiej płyty, ale nie widzę nic ciekawego. Ale te numery brzmią fajnie i świeżo - kupię ich, jak się wydadzą :)

    OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni