15 sierpnia 2012

Snake Thursday: Cruise Mode EP (wyd. własne, 2012)


Stoner w Polsce zapuścił korzenie na dobre, a dowodem kolejny przedstawiciel tego gatunku - poznański Snake Thursday.

Nie istnieją długo, nie mają rozbudowanego składu (zaledwie trzech muzyków) ani wielu wydawnictw na koncie. Ich pierwszy minialbum Orgasmocosmica sprzed trzech lat niedawno doczekał się następcy. Jest to granie osadzone wokół stoner rocka połączonego z oldschoolowym metalem gdzieś z lat 70., więc nie należy się spodziewać niczego nowego. Oklepane i znane motywy w ich wykonaniu to jednakże połączenie iście orgazmokosmiczne.

Na Cruise Mode znalazło się sześć utworów. Bitchcraft – to najbardziej klasyczny stoner, jaki można sobie wyobrazić: szybki, osadzony na ciężkich riffach i zwartej, stłumionej perkusji. A po nim choćby takie smakowite kąski, jak bardziej przestrzenny Worth The Time, fantastycznie prezentujący się Deep Gravity Well, który wydaje się być ilustracją muzyczną do bardzo ciekawej okładki. Na koniec zaś mocny finał w postaci God’s Scythe.

Snake Thursday gra co prawda znacznie bardziej klasyczną, „przebojową” odmianę stonera, bez eksperymentów i długich transowych fragmentów. Dopracowana produkcja sprawia jednak, że słucha się ich nad wyraz przyjemnie. Chłopaki wyraźnie czują stylistykę i bawią się jej konwencją. Ci zaś, którzy lubią takie klimaty, obok tej płyty przejść obojętnie nie powinni. Nawet jeśli poprzedni materiał był znacznie lepszy. [lupus]
 
Strona zespołu: http://www.snakethursday.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni