5 grudnia 2012

Konkurs na logo WAFP zakończonyJakiś czas temu ogłosiliśmy konkurs na nowe logo WAFP. Przyszło kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt propozycji, zgłoszonych przez jedenastu autorów (niektórzy podesłali po kilka wariantów). Po dokładnej analizie nadesłanych prac zdecydowaliśmy, że...

...nie przyznamy pierwszej nagrody. A tym samym nie skorzystamy z żadnej propozycji. A tym samym na razie nie zmienimy logo WAFP. Dlaczego?

Propozycje były ciekawe, to nie ulega wątpliwości. Trafiły się prace naprawdę niezłe, które nam się spodobały, ale... No właśnie. Autorom nie udało się uchwycić „tego czegoś”. Czegoś, co sprawi, że zawoła się „łał, to jest to! To logo wyraża wszystko, co chcemy przekazać naszą pisaniną”. Co sprawi, że zdecydujemy się na gruntowną przemianę layoutu bloga, by podporządkować go nowej wizji. Niestety, taka praca się nie pojawiła.

Doceniamy natomiast pomysłowość i oryginalność niektórych prac. Jest nam bardzo miło, że zechcieliście poświęcić swój czas i wysiłki, by je stworzyć i przesłać na konkurs. Poniżej prezentujemy kilka, które spodobały się nam najbardziej, by choć w ten skromny sposób je wyróżnić i docenić pracę wykonaną przez autorów.

Jacek Dziubiński (dwie z sześciu propozycji):Piotr Szambelan:Katarzyna Giza (jeden z pięciu projektów):


Filip Pokłosiewicz:Max Białystok:


Dziękujemy za udział w konkursie. Przy okazji – propozycja jest ciągle aktualna. Jeśli macie pomysł, wizję, projekt – wysyłajcie do nas. Kto wie, może w końcu zawołamy „łał”?

WAFP!

4 komentarze:

 1. Filip Pokłosiewicz bardzo fajnie, najfajniej chyba, ale niestety logo w kółku jest niepraktyczne.
  Piotr Szambelan z kolei sprytnie sobie ideę obmyślił, ale przez to rozbicie napis czyta się jako "vvaf.pl".

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie Max Białystok pobił resztę, szkoda, że wyszło mało czytelnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z szanownym jury - fajne, ale tylko fajne. Niczym ćwiczenia na grafice. Żadne tam wielkie graficzne dzieła.. (z całym szacunkiem dla autorów)

  OdpowiedzUsuń
 4. decyzja jury jak najbardziej prawidłowa i zrozumiała

  OdpowiedzUsuń

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni