10 listopada 2014

Dogs In Trees: Teraz i jutro EP (wyd. własne, 2014)


Akcje crowdfundingowe nie zawsze przynoszą pozytywne rezultaty. Gdyńskiemu duetowi nie udało się zebrać wymaganej kwoty na wydanie fizycznej wersji debiutanckiego albumu. Na otarcie łez dostajemy kolejną cyfrową EP-kę i nadzieję, że doczekamy się kiedyś pełnowymiarowego debiutu.

To już piąte internetowe wydawnictwo Dogsów. Zespół przez te kilka lat zdołał wypracować unikatowy styl i uznanie garstki fanów. Nie wystarczyło to wprawdzie, by zebrać fundusze na płytę, ale być może dzięki tej akcji zyskali jeszcze kilku sympatyków. Teraz i jutro EP trzyma wysoki poziom poprzedniczek. To cztery zróżnicowane nagrania zamknięte w żelaznym uścisku cold wave. Duet potrafi jednak dość swobodnie poruszać się w wąskim labiryncie tego niszowego dziś gatunku. Ich nagrania mogą niepokoić lodowatym chłodem precyzyjnie odmierzanej elektroniki (Like+As+If), wzruszyć akustycznym spokojem (Enough), ukoić melancholijną, niemal popową melodią (To Freeze), wreszcie zelektryzować gitarowym riffem i suchym automatem perkusyjnym przywołującymi na myśl stare dobre Sisters Of Mercy (Teraz i jutro). Ten ostatni to zresztą kolejny klasyk Dogsów, który będą grali na koncertach jeszcze po wydaniu wielu, wielu płyt – święcie w to wierzę.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać jednego z najbardziej klasowych polskich zespołów cold wave, zacznijcie słuchać Dogs In Trees teraz i jutro. A potem posłuchajcie wcześniejszych EP-ek, które opisujemy na WAFP. [m]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni