27 listopada 2014

Little White Lies: Days Of Chaos (MegaTotal.pl, 2014)


Zamiast kupować lepszy automat perkusyjny, zatrudnili żywego bębniarza. Zamiast rzeźbić piętrowe solówki, skupili się na kompozycjach. Drugi album „duetu, ale trio” jest pod każdym względem lepszy od debiutu!

Kasia i Zbyszek dojrzeli – nie tylko do decyzji, by połączyć się węzłem małżeńskim, ale i do tego, by stworzyć zespół z prawdziwego znaczenia. LWL z perkusistą Piotrem Gwaderą to pełnokrwisty rockowy band – nie tylko brzmią lepiej, ale mają większą świadomość tworzenia. Za muzykę i słowa odpowiedzialna jest cała trójka, nie można więc nie docenić wpływu Piotra na nieco zmienione brzmienie LWL. Nie tylko pod względem perkusyjnym – a w tle dzieje się teraz znacznie, znacznie więcej – ale i sposobu tworzenia piosenek. Czuje się, że zespół okrzepł i nie sprawia mu już trudności napisania czegoś dłuższego niż dwu-trzyminutowce.

Oczywiście nadal pozostają wierni stylistyce brudnego bluesowo-rockowego grania podkręconego czasem przez elektronikę. W tych utworach, które mają kopać, jest moc i energia – takie Enough, Black Forest, 30 Days Of Chaos (tu polecam zwrócić baczniejszą uwagę na perkusjonalia) czy Heart Of Stone są jak kable strzelające elektrycznością. Ale zespół znacznie chętniej kombinuje z rytmem i nastrojem, a także fakturą kompozycji. Przykłady? Egzotyczne Motionless sąsiaduje ze skocznym Heart Of Stone i delikatnym, zachwycającym organicznym brzmieniem instrumentów Queen Of The Blues. Obok psychodelicznego, hipnotyzującego Swear And Cry do tańca zaprasza dancepunkowy Mad Mind, a tempo podkręca wibrujący basami i pykający bębenkami No Need To. Całość wieńczy rasowa staroszkolna ballada Red Tulips.

Nie zawodzą oboje wokaliści. Oczywiście Katee gra pierwsze skrzypce, ale udział Zbyszka Krenca jest zauważalny – jak zwykle z wielką przyjemnością słucha się ich duetów.

Tekst krótkiego Intro mówi o tej płycie praktycznie wszystko: Rollercoaster, first train/ Those changing moods define our ways/ Now we take by your hand/ We wanna show you all those good and bad things. Wstąpicie do ich świata? [m]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najczęściej czytane w ciągu ostatnich 30 dni